Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a lezárt félév? A...

Mit jelent a lezárt félév? A lezárt félév, ha megszerzem a megfelelő kreditet? Vagy ha ténylegesen eltöltök x időt az egyetemen?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne, mert, ha most átmennék jövőre egy másik egyetemre, és sikerülne a tantárgyak többségének a kreditátvitele, így mondjuk megszerzem az egy szemeszterben elvárt kreditmennyiséget, akkor az lezárt félévnek tekinthető, vagy nem mert még nem töltöttem el ott fél évét?

Igazából az Erasmus pályázás miatt érdekelne, hiszen annak a feltétele 2 lezárt félév, hogy lenne-e lehetőségem jelentkezni rá már az első szemeszterben, amit ott töltök.



2019. febr. 6. 23:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha új képzést kezdesz (akár egyetemen belül, akár ugyanazt a képzést), akkor a nulláról számolódik minden. Tehát ha most felvennének a másik egyetemre és elismertetnéd a tárgyakat, akkor nyáron tartanál 1 lezárt félévnél. Az biztos, hogy az elismert tárgyak kreditjei hozzá fognak adódni az első féléves kreditjeidhez, tehát ebben az első félévben mondjuk összesen lesz majd 100 megszerzett kredited, ha sok tárgyat tudsz elismertetni.
2019. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!