Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemen egy tanár nem...

Ha egyetemen egy tanár nem javasolja az általa tartott tárgynak a felvételét, az még nem jelenti azt, hogy nem vehetem fel, és járhatok be, ugye?

Figyelt kérdés
Kredithiányban vagyok, és szabadon válaszható tárgyakat kell keresnem magamnak. Egyet találtam is, ami megfelelő lenne, előkövetelménye nincs, fel is vettem, erre kapok egy emailt az ügyintézőtől, hogy a tanárnő ezt elsőéveseknek nem javasolja. Attól még bejárhatok rá, vagy ezzel el is tilthat az órától, vizsgától?

2019. febr. 7. 14:12
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%
Attól még felveheted. Nekem is volt lyen, bejártam, levizsgáztam, pedig harmadéves tárgy volt, én meg elsős.
2019. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És, ha mégis szembeszállna velem, hogy ezt a tárgyat nem javasolja nekem (úgy, hogy fogalma sincs az előzetes eredményeimről, tudásomról), de én mégis maradok, hiszen jogom van hozzá (nem?), akkor megnehezítheti az életemet azzal pl, hogy nem ad aláírást, vagy megbuktat vizsgán?
2019. febr. 9. 08:49
 3/3 Metionin ***** válasza:
Azt nem teheti meg. Ha teljesíted az aláírás/vizsgakövetelményeket, akkor át kell engednie.
2019. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!