Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen konkrétan mi...

Orvosi egyetemen konkrétan mi a nehéz?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem bírálni szeretném, nem is oda járok, csak nagyon érdekel hogy az anyag tömény vagy sok is mellette, vagy mit tartanak nehéznek benne? Vizsgákon kerek perec megkérdezik vagy inkább rizsáznak, hogy te jöjj rá? Konkrét példa is jöhet. Remélem nem sértek meg senkit, tényleg csak érdeklődés😁 köszi a választ előre is.
2019. febr. 7. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg!! az anyag. Nincs elég időd, ki kell hagyni előadást, ha tanulni szeretnél. Minden nap előadások és gyakorlatok vannak, ezekre készülni is kell. Ha egy tárgyad nem lesz meg akkor szinte biztos, hogy csúszol mert mindenre épül valami.

Vizsgán nincs rizsázás, ha látják, hogy nem tudod az anyagot akkor kivágnak, olyan nincs, hogy összealibizol egy kettest. Sok tárgynál a kihúzott tételed csak egy kiindulópont a vizsgázáshoz. Hiába mondod el hibátlanul, utána simán belekérdeznek bármibe, ha nagyon nem tudsz máshoz hozzászólni akkor bukó. Persze ez azért függ a vizsgáztatótól is.

2019. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Én tuti nem csinálnám. A saját szakomon is van olyan vizsga ami kikészített pedig mennyiségre semmi egy orvosishoz képest...:D
2019. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azta mindenit, hát akkor tényleg nem cicóznak!😮🤣 Minden elismerésem, sok sikert mindenkinek aki ezt végig csinálja!
2019. febr. 7. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Az első egész jól leírta.

Én most vagyok elsőéves. Tényleg a fő probléma nem is azzal van, hogy kb a legpitibb évközi vizsgára is simán eléd raknak akár 400 oldalt is, hogy akkor most ezt nyomd be (és ilyen vizsgákból van 4-5, illetve hol van még a szigorlat), hanem hogy csak 24 órából áll egy nap. Mikor reggel 8tól jó esetben délután 5ig óráid vannak, aztán van pár tárgy, amiből hétköznap este lehet menni órára, ahol még kicsit számolgattok vagy ilyesmi, ha valami nem tiszta, de sokszor még hétvégén is bent ülünk, mert vannak évközi zh-kra felkészítők szombat/vasárnap, amik 3-4 órásak, az is király. Persze ilyenkor is tanulsz, de még kéne mellé 4 másik tárgyra tanulni. :D Sokan pedig vizsgára sem jutnak el, mert az évközi demonstrációkon kiszórják őket.

2019. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te jó ég, ezt még olvasni is tömény, nem hogy át/túlélni! 😲 Le a kalappal tényleg...
2019. febr. 7. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Erre a "csak 24 órából áll egy nap" a SOTE-n kedves volt(?) dékánunknak az a megoldása, hogy akkor kelj egy órával előbb :D De amúgy imádjuk :) Én negyedéves vagyok egyébként, szerintem az a bosszantó, hogy mindenki károg, hogy az első két év után sima lesz, pedig szerintem egyáltalán nem. Addigra pont elveszik annyira a motivációd, hogy azt sem tudod ki vagy, ha nem figyeltél eléggé oda közben a lelki egészséged fenntartására :D Meg van egy csomó értelmetlen, rossz rendszerben oktatott tárgy később is, és igen, óriási az anyagmennyiség, a legtöbb órán nem az a céljuk, hogy segítsenek elsajátítani, a 75%-át autodidakta módon szívtam fel. A másik, ami a nehézségét adja az az időnként felbukkanó megaláztatások vizsgákon, amikre éjt nappallá téve készültél. Bekérdeznek egy épp most kutatott témát, ami pont a szakterületük, te meg egy betűt se tudsz rá mondani nyilván, és kivágnak, mikor köze nem volt a tananyaghoz. Vagy az aláírásod(!) nem tetszik nekik, és ezért vágnak ki, egy kérdés nélkül (velem megtörtént eset). De lehet iszonyú mázlisnak is lenni. Én azt mondanám, tényleg lelki erő, család, barátok, hobbik, önbizalom, eltökéltség kell hozzá, és akkor meg lehet csinálni :)
2019. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!