Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE jog vagy Pest Közszolgála...

SZTE jog vagy Pest Közszolgálati Egyetem Államtudományi kar?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb? Én Szeged orientált vagyok, Pesttől egyszerűen írtózom, de a szüleim szerint hamarabb bekerülnék Pestre és a későbbiekben nagyobb lehetőségem lenne elhelyezkedni a közszférában. Ezt megértem, de mióta az eszemet tudom Szegedre akarok menni jogra, a barátaim is Szegedre mennek tovább és bár nem ez motivál ez is közrejátszik nyílván, de nem ez a fő okom ami Pest ellen szól.

Nagyon messze van nekem, majdnem 3 óra Szeged közelebb van. Viszont Szegedre sokkal nehezebb bekerülni. Tavaly 460 volt a ponthatár Szegeden, Pesten 400.

Fizetősre nem akarok menni. Szüleimet nem akarom ezzel terhelni, diákhitel meg nem játszik.


Mit gondoltok? Hova érné meg jobban jelentkezni? Eddig Szeged az első, de ma kéne jelentkeznem egyetemre és nagyon nyűglődök. Nem akarok Pestre menni, de oda biztos felvennének. Szerintetek?



2019. febr. 8. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
A két szak nem ugyanaz. Eloszor döntsd el, hogy jogasz szeretnel-e lenni vagy az az NKE-s alapvetően teljesen értelmetlen szakos.
2019. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A két szak egyáltalán nem azonos, teljesen más elhelyezkedési feltételekkel, először azt döntsed el, hogy mivel szeretnél foglalkozni.
2019. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Jog!! Érdekes és ezerszer több lehetőséged van.
2019. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban el kéne dönteni előbb, hogy mit akarsz. Nézd át azt is, mi van a két szak tantervében, és melyik szimpatikusabb. Az államtudományi kar más jellegű, de szerintem jó választás az is. Nyilván a jogászok és politikai gyűlölködők nem így gondolják, mások meg igen. Ne vélemények, hanem a saját preferenciáid szerint válassz egyetemet.
2019. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!