Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélne nekem valaki a biomérn...

Mesélne nekem valaki a biomérnöki képzésről egy kicsit bővebben?

Figyelt kérdés

Jelenleg biológia szakos hallgató vagyok, viszont rájöttem, hogy nem szeretnék nagyon állatokkal, rovarokkal vagy esetleg növényekkel foglalkozni, ezért gondolkodtam a váltáson.


Még igazából azt se tudom, hogy melyik egyetemet lenne érdemesebb választani. Az SZTE-ről és a BME-ről hallottam jókat, de talán a DE is ott az opciók között.


Kb milyen tantárgyak vannak, ezek közül melyek azok amelyek nehezebbek, nehéz az átmenés? Milyen a képzés? Milyenek a tanárok? Ilyen kérdések mennek igazából a fejemben körbe körbe, szóval jó lenne ha valaki tudna válaszolni :D Előre is köszönööööm :D



2019. febr. 9. 11:44
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! SzTE-re járok biomérnökire. Rövid annyi, hogy itt a bioszos tárgyak közül kimarad minden olyan, amit kb középsuliban tanultál, a biokémia és ráépülő dolgok(molbi például) genetika és mikrobiológián kívül. Nekem ez nagyon nagy pozitívum volt, mert a rendszertant és a növényeket nagyon nem szerettem. A mérnöki tárgyaknál a szakmai tárgyak a nehezek. Művelettan például. Az ilyen általános műszaki képzés teljesen fogyasztható. Nem valószínű, hogy biomérnökként bsc diplomával tervezned kelljen ezért a géprajzot inkább olvasni tanítják meg. A matek nehéz még.


Én imádom Szegedet és az SZTE-t, a legtöbb tanárunk korrekt és normális, persze akadnak olyanok, akikkel vigyázni kell, de rosszindulatú nagyon kevés van.

Ha van valami kérdésed vagy szeretnéd, hogy írjak kicsit részletesebben dobj egy üzenetet nyugodtan. :)

2019. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én lassan végzek a BME-n biomérnökin és nagyon szeretem. :) Viszont a biológiát itt felejtsd el, az óráink ~70%-a közös a vegyészekkel. Biosz szinte csak sejt-és mikrobiológia, szakiránytól függően lehet még néhány bioszos tárgyad, de összességében ez inkább egy biológiával kiegészített vegyészmérnök képzés.

A mintatervet a BME-VBK honlapján megtalálod, szerintem nézz utána alaposan mielőtt döntesz.


Az, hogy mi nehéz, tanár-és egyénfüggő. Nyilván aki erős kémia emelttel jön, az max az első két féléves matekon szokott elvérezni, esetleg a sejtbiológián, de ez nem jellemző.

Általánosságban elmondható, hogy az szenved a legjobban, akinek nincs egy stabil kémiás alapja.

A műszakis tárgyak megúszhatóak, későbbi tárgyak közül szerintem elég nagy szívás többek között az analitikai kémia, a biokémia, a szervetlen labor pedig már-már legendás.


A tanárok elég vegyesek, ami közös, hogy nagyon tud mindegyik és ez elég motiváló, de persze vannak köztük olyan "igazi" BME-s arcok, főleg az idősebb generáció tagjai, a fiatalabbaknál könnyebb átmenni a legtöbb tárgyból.


Nem akarlak elriasztani, de ha ide jelentkeznél, azt tudom tanácsolni, hogy tanulj szorgalmi időszakban, szerezz sok barátot mert szükséged lesz rájuk, kiborulni sosem szégyen, és egész nyugodtan rászámolhatsz +fél évet a képzési időre. :D


Összességében szerintem könnyebb elhelyezkedni mérnöki diplomával, mint természettudományossal, de csak akkor érdemes belevágnod, ha tényleg érdekel ez a terület, mert nem sok szabadidőd lesz. :D

2019. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!