Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha a SE ÁOK hallgat...

Shan-Yu kérdése:

Mit tegyek ha a SE ÁOK hallgatója akarok lenni idén szeptembertől?

Figyelt kérdés

A problémám: nincs emelt kémia érettségim, fizika meg nem játszik alapból.


A pozitív dolgok: van emelt bioszom és közép kémiám, amikkel régen egyszer már felvettek a SE ÁOK ra, de végül nem fejeztem be hanem kiiratkoztam.


Muszáj megtennem az emelt kémiát idén, vagy van más út?


2019. febr. 13. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

www.felvi.hu

Megnézed a felvételi követelményeket és az elmúlt évek ponthatárait. Ezekből megbecsülöd, milyen érettségit kellene összehoznod, hogy összejöjjön. Péntekig még érettségire is jelentkezhetsz, ennek módját az oh.gov.hu honlapon megtalálod.

Ha nem megy, akkor pedig elfelejted az SE-ÁOK-t, sőt, talán a teljes felsőoktatást. Az elmúlt 10-15 évben a felsőoktatás rengeteg életképtelen embernek adott diplomát, semmi szükség rá, hogy te is szaporítsd ezek számát.

2019. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem muszáj az emelt kémia. Lehet emelt fizika is.

Amúgy Orvosi érettségi követelmény:

Emelet biológia ÉS emelt kémia/fizika. Ennyi.

2019. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Kell szintemelőznöd kémiából! Bioaz emelted van? Febr 15 a határidő az érettségire és amúgy 37 e Ft.
2019. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Muszáj vagy emelt kémia vagy emelt fizika. És sajnos gyorsan kellene döntened, mivel 2 nap múlva lejár a jelentkezési határidő. Ha nem érzed magad elég felkészültnek, én a helyedben inkább jövőre próbálkoznék amúgy.
2019. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
#3 jézusom tényleg 37ezer már egy érettségi? ezek nem normálisak, mikor én voltam pár éve közepet tenni bk 15ezer volt
2019. febr. 14. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Az emelt érettségi többe kerül, mint a közép érettségi.


Kérdező:


Nincs más mód. Nem tudod kijátszani ezt sehogy, attól még, hogy pár éve már felvettek egyszer. Most ezek a követelmények, és kész. De ha már vannak egyetemi tapasztalataid, akkor nem hinném, hogy gondot kellene, hogy okozzon májusig felkészülni a kémia emeltre.

2019. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!