Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki, aki a matematika...

Valaki, aki a matematika tanárnak tanul/tanultmondana véleményt a tanulmányairól? Hogy mik a nehézségek, illetve bármiről, ami hasznos lehet?

Figyelt kérdés

2019. febr. 13. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben végeztem matematika tanárként. A sok bulizás miatt az analízissel csúsztam egy picit. A differenciálegyenletek nem ment. Szerencsére az analízis szigorlatom négyes lett. A többi teljesíthető volt.

Sokan buktak nálunk valószínűségszámításból de nekem a kedvencem volt.

2019. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
100%
Egerben végeztem. Jó buli volt, tipikusan az analízis a szórótárgy, jó szokásuk még záróvizsgán is bármilyen tételben analízist kérdezni.
2019. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Az Elte-n végeztem matektanárként.

Szerintem kifejezetten jóindulatúak voltak a tanárok, sosem volt cél a szándékos szivatás/buktatás.

Csak olyanért járt a bukó, ami azt tükrözte, hogy tényleg olyan hiányok vannak a felkészültségedben, ami a továbbhaladást gátolja, plusz hogy még segítséggel sem vagy hajlandó gondolkodni.

Úgy általában ha látják rajtad, hogy képes vagy logikusan gondolkodni, akkor nyert ügyed van, sőt, ezt értékelik legjobban.

Nekem az algebra volt kicsit nehéz, de csak azért, mert a tanár kicsit érdekes stílusban tanított (nagyon csúnyán írt a táblára, és elhadarta az anyagot, valamint könyv sem volt, ami alapján tanított).

A többi kellemes élmény volt.

A zh-kon, ha 7 feladatból 2-t megoldasz, akkor megvan a kettes, szóval nem mondanám, hogy lehetetlen. :D

Amúgy mivel tanárszak, a vizsgák szóbelik voltak, ami azért volt, akinek okozott nehézséget.

2019. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!