Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol színvonalasabb a gazdasági...

Hol színvonalasabb a gazdasági képzés a három egyetem közül? ELTE, BME, BGE

Figyelt kérdés

Budapesti Gazdasági Egyetem Nemzetközi gazdálkodás és gazdálkodási és menedzsment szakjára;

ELTE nemzetközi gazdálkodás szakjára;

illetve a BME gazdálkodási és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás szakjára gondolok.


Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok!

Előre is köszönöm!


2019. febr. 14. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindhárom nagy múltú... Igazán így mindegy. Bár, ha gazdaság, akkor inkább BGE.

A BME inkább műszaki, az ELTE inkább humán területeken erősebb szerintem.

2019. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
BME
2019. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: van személyes vagy az ismeretségi körödben valakinek tapasztalata?


#2: Megindokolnád miért? köszi!

2019. febr. 14. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: ez nem tapasztalat. Ez az intézmények nevéből, múltjából, és fő profilját ól szerintem egyértelmű.
2019. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak a 3 közül lehet választani akkor leginkább BGE. De a másik kettővel se nagyon lehet mellélőni.
2019. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elte gti
2019. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6os miért?
2019. febr. 16. 10:53
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Mert az ELTE-GTI tulajdonképpen a BME-GTK-ból kivált oktatói gárda, ezért felesleges a kettőt összehasonlítani, az ELTE-GTI-n folytatják az oktatást, BME-re meg kénytelenek lesznek valahonnan gyengébb oktatókat keríteni.

BGE NG sem vészes, de megmaradt ez a munkaerő-piaci jómunkásember' hard skillekre gyúró, főiskolai jellegű, sok szakirányos képzése, Az ELTE-n, Corvinuson meg egy egyetemi, átfogó képzés van (nem is nagyon vannak szakirányok), úgy vannak vele, hogy aki egy irányban tovább akar menni, az megy mesterre. Jobb munkahelyeken lassan az már úgyis alapelvárás.

2019. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Köszi!

Azt olvastam hogy csak a 40%a ment el az oktatóknak, a maradék 60% a gyengébb oktatók? Ennyire nehéz jó oktatókat találni hogy az újonnan felvettek tuti messze nem olyan jók?

Az ELTEn nem vettek még fel gyengébb oktatókat az átmentek mellé?

2019. febr. 18. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel mindenki egyetért, hogy Andor Györgyék adták a BME-GTK színvonal jó részét, szóval igen, a jobb oktatók mentek át az ELTE-re. Nem véletlen ment át az ACCA akkreditáció egyből a BME-ről az ELTE-re.
2019. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!