Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte/Corvinus erasmus lehetősé...

Elte/Corvinus erasmus lehetőségekről lennének kérdéseim. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Most állok érettségi előtt, és még nem vagyok benne biztos, hogy melyik egyetemre szereték menni. (Gtk/gm) Elég jelentős szempont nálam az erasmus, mert egy félévet mindenképpen szeretnék külföldön tölteni. Elsősorban Amerikába szeretnék majd menni. Láttam, hogy a Corvinuson szerencsére van erre lehetőség, viszont az Elte nem szervez a tengerentúlra erasmusos ,,utazásokat". Mennyire vegyem ezt figyelembe egyetemválasztás során? Ti választanátok ezért a Corvinust? Ha valaki jártas a témában, lehetséges hogy az Elte tengerentúlra is elkezd nyújtózkodni? Egyetemen kívül is kijuthatok Erasmusra? Arra lenne lehetőségem valamilyen módon mégis, hogy a Californiai egyetemen töltsek egy félévet(ha nem Corvinusra megyek)? Régen nagyon sokat álmodoztam arról, hogy az SCU-ra járjak de annyira lehetetlennek tűnt, sosem gondoltam volna, hogy egyszer akár valóra is válhat ez az álom.

2019. febr. 15. 22:59
 1/2 A kérdező kommentje:
*USC (ne öljetek meg légyszi)
2019. febr. 15. 23:05
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia! Az Erasmus "Az Európai Felsőoktatási Térség területén tanuló hallgatók más országok társintézményekben való tanulmányait segítő program.", azaz Erasmussal Amerikába sehogyan sem tudsz kijutni. Ha az alábbi linket megnyitod ( [link] látni fogod, hogy a USC mellé az van írva, hogy "Student exchange" vagyis cserediák program. Ha jól tudom (de én sem vagyok jártas a témában, én is csak idén felvételiztem) ehhez nem kapsz semmilyen támogatást, viszont a két egyemetnek van szerződése egymással, szóval igen, van rá lehetőség, hogy a USC-n tanulj, de jó mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.


Remélem segítettem, sok sikert a továbbiakban!


(u.i. Megkérdezhetem, hogy végül hova jelentkeztél?)

2019. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!