Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy év után úgy döntök,...

Ha egy év után úgy döntök, hogy otthagyom a Debreceni Egyetem általános orvostudományi karát és újrakezdem az orvosit a Semmelweisen, akkor ki kell fizetnem a képzés díját?

Figyelt kérdés
Olvasgattam, hogy átjelentkezni csak az elméleti modul lezárása után, azaz az 5. vagy 7. szemeszter után lehet, viszont nekem több okból kifolyólag(családi okok...) célszerű lenne Pesten folytatni az életemet, és addig nem szeretnék várni, úgyhogy felmerült bennem ez a kérdés hogy mi a helyzet azzal, hogyha újrakezdem az egyetemet Pesten? Kifizettetik velem azt az egy évet?

2019. febr. 17. 18:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát mondjuk leadom a Felvin a jelentkezésemet a SOTE-ra, mint ugye gimi végén szokták, és kiiratkozok a Debreceni Egyetemről.
2019. febr. 17. 19:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kiiratkozás után egy éven belül beiratkozol, akkor nem kell. Ha egy éven túl van, akkor ki kell.
2019. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy tudtam, hogy a másodéves szigorlatok után lehet, azaz a 4. félév után, meg utána később még egyszer, de azt nem tudom, mikor.
2019. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha otthagyod az egyetemet és jelentkezel Semmelweis-re akkor újra kell felvételizned, ha elég pontod van akkor oké, de azt vedd figyelembe, hogy SOTE-n jóval magasabb ponthatárok vannak mint vidéken.


Ha meg átkéreted magad az általában 2. év után megy, 1. évben kitalálod hogy átmész akkor valoszeg nem fogják jóváhagyni (ha 2.év után kitalálod akkor is megvan az esélye, hogy nem vesznek át).

2019. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. és 6. félév után lehet átmenni, nem 5 és 7.


Egyébként nem kell kifizetned. Csak annyi a gebasz ebben, hogy ha nem a 4. vagy 6. félév után mész át, akkor van rá esély, hogy nem fogadják el minden tanult tárgyadat, és gyakorlatilag nem mész vele semmire, mert tulképp újra elsős lennél. (hiába ha mondjuk csak egy-két tárgyat nem fogadnak el, a többit meg igen, azokra is valószínűleg épül valami, és nem tudod majd másodévesként folytatni az egyetemet)

2019. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként az orvosit amúgy is 2 félév után (míg a többi szaknál ugye csak 1) lehet visszafizetési kötelezettség nélkül otthagyni, szóval fizetned akkor sem kéne, ha véglegesen otthagynád.
2019. febr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!