Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt megteheti egy egyetemi...

Azt megteheti egy egyetemi oktató, hogy a 2 évvel feljebb levő évfolyamnak mutogatja a zárthelyi dolgozatodat névvel? Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Nyilván azért, mert egy betűt nem készültem rá és saját kútfőből próbáltam kitölteni, amíg a "kötelező" idő le nem járt és beadhassam. Szerintem nem én vagyok az egyedüli a felsőoktatás történetében, sőt matekon 80 % csak aláírni jön be...


Valamint nem magamat akarom védeni de most pont autóbalestünk volt pár nappal előtte. A sokkon kivül semmi bajom nem lett, de félrebeszéltem és nagyon megrázott... Szóval ezt elengedtem, de kötelező ugye bemenni aláírni. Utólag visszagondolva orvosit vihettem volna, de nálunk nincs pót zh.


Ezen nagyon kiakadtam, mikor megyek be órára, körbeállják a diákok és a zárthelyimet mutogatja, majd mikpr belépek gyorsan elkapja tőlük, de órán is végigadta. Nem írtam baromságokat, de bukónak készült eleve, csak fél órát muszáj bent ülnöd...


Ilyet általános iskolában sem mertek megtenni, gimnáziumban meg pláne nem. Olyan volt, hogy egy-két tanár felolvasta az "aranyköpéseket" nevettünk, de szigorúan név nélkül. De itt konkrétan a lejáratásom volt a cél...


Egyetemen nem egy ritka eset, hogy szinte üresen adja be valaki. Mondjuk egy olyan helytől mit várok, ahol a legelső előadáson Rákosi-indulót játszottak le Gorbocsav képével kidekorált teremben. Nem tört. szakra járok és ha van valakinek ilyen beállítottsága, se tolhatnák ilyen szinten a képedbe.


Gondolom ezt úgy sem tudom bizonyítani, hogy ezt tette. Előre tudtam, hogy karó lesz, nem készültem.


2019. febr. 17. 23:32
 1/5 A kérdező kommentje:

A legfurább ebben az egészben, hogy előtte 12 évig mindenki azért bántott, csúfolt, mert jótanuló voltam. Én nem szórakozhattam és vihettem haza ketteseket... Ráadásul "belém lett verve" otthon, higy mindenért én vagyok a hibás, ha bántanak, ha lebetegszem, ha baleset ér, "mindent magamnak köszönhetek", ezért meg sem tudtam védeni magam, pedig 90 %-ban nekem volt igazam.


Aztán megfordult az élet, hirtelen én lettem az "iskola hülyeséje", mindenki a szüleim, a tanáraim... Pedig egyszerűbb lett volna otthagyni, mert pont olyan szakot járok, ami teljesen mellé ment...

2019. febr. 18. 00:39
 2/5 Legális Technocol ***** válasza:
100%

Hát mondjuk először leírhatod, hogy melyik egyetem, hogy könnyebb legyen megtalálni azt a matek ZH-t, ha már annyira híres, had nevessünk mi is egy jót rajta.

Másodszor tudsz panaszt tenni:

-HÖK-nél

-Az oktatód feletteseinél (első sorban tanszékvezetője, másodsorban dékánjánál, harmadsorban a rektornál)

-Végül de nem utolsó sorban állami szinte a felsőoktatási biztosnál

2019. febr. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A HÖK itt nem az a hely, aki bármit is tenne...
2019. febr. 18. 01:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogi szempontból aggályos. Nálunk a zh eredmények is vagy külön Coospace-en van beírva, vagy ha közös táblázatban szerepel, akkor név nélkül, csak Neptun kód (persze mindenki tudja, melyik kié).

Aki névvel teszi ki, az még előtte megkérdezi, beleegyezünk-e.


Tehát jogi szempontból igazad van. Másfelől viszont az a kérdés, hogy mit tudsz tenni, hogy ne te jöjjél ki rosszul belöle...

2019. febr. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Honnan vagy ennyire biztos benne hogy azt nézték ha szabad megkérdeznem?
2019. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!