Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fordító és tolmács nyelvei?

Fordító és tolmács nyelvei?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemen milyen nyelvekkel lehet erre a mesterképzésre menni?

Mert valahol olvastam, hogy pl. holland nyelvből pesten nem, de pl. debrecenben lehet menni ilyenre.


Hol tudom megnézni, hogy melyik nyelvvel hol indul fordító és tolmácsképzés?



#nyelv #mesterképzés #tolmács #fordito es tolmacs
2019. febr. 18. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg az adott egyetemek honlapjain, hogy indul-e olyan szakpár, ami nálad szóba jöhet. (Kb. mindenhol mindent az angollal lehet párosítani, kivéve talán a BME-n.)
2019. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a BME-n nem mesterképzés van, hanem szakirányú továbbképzés. Egyébként a felvi.hu oldalán is le van írva mindegyik egyetemnél külön, milyen párosításokkal indulnak szakok. Debrecenben van a legtöbb féle egyébként, és ott nem kötelező az angolt választani, érdemes utána nézni.
2019. febr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!