Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A továbbtanuláshoz a tanulmány...

A továbbtanuláshoz a tanulmányi eredményeknél azt a nyelvet kell kiválasztanom, amiből érettségizek is?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvet kell kiválasztanom a továbbtanulásnál: amelyikből érettségizek vagy lehet a második nyelvem is. A felvi.hu-n csak annyi van, hogy legalább két évig tanult idegen nyelv legyen. Én 4 éven át tanulok/tanultam 2 idegen nyelvet. Akkor itt most bármelyiket választhatom?

2019. febr. 19. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezzel már elkéstél, nem?

Egyébként ha valamelyik kell az egyetemhez, akkor azt!

Ha nem kell, akkor azt, amelyekből várhatóan több pontod lesz (jegyek, vagy érettségi eredmény alapján).

2019. febr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jövőre érettségizem
2019. febr. 19. 07:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Kalkulátor a barátod, nagyon sok mindent segített nekem megérteni. Bár nektek uj rendszer lesz mar ha jol tudom, szoval amit mondunk az nem biztos hogy érvényes lesz meg.


A vitt jegynel meg az érettséginek nincs köze egymáshoz, nyugodtan lehet mondjuk a vitt jegyed a francia, érettségi az angol, bar sok értelme nincs, mert értelmesen abból érettségizel amelyikből jobb vagy (kivéve ha olyan csodálatos tanárod volt mint nekem, aki 12 ev angol tanulás utan ott szívatott ahol tudott, es nem tudsz ötöst szerezni belőle).

Választott tárgyaknál is mindegy pl, hogy természetismereti tárgyat viszel, de mondjuk infobol érettségizel. Nincs a kettőnek köze egymáshoz, amit az egyetem ker, hol mindenféleképpen érettségizni kell.

2019. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármelyiket

lehet választani

2019. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!