Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha rossz finanszírozást...

Ha rossz finanszírozást jelöltem meg, akkor érvénytelen a jelentkezésem?

Figyelt kérdés

Jelentkezetem egyetemre, de már van egy diplomám, így csak költségtérítésesre járhatok. Viszont az első helyen megjelölt szakon véletlenül az államilag finanszírozott képzés lett kiválasztva, csak hitelesítésnél vettem észre.

Akkor az első helyem érvénytelen?



2019. febr. 20. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel oda nem vehetnek fel,

igen

2019. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De van pót jelentkezés.,

amikor amúgyis csak fizetőst

lehet bejelölni

2019. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem probléma. Diplomától függően még lehetnek állami feleveid. Pl egy 4 éves képzésnél 10 féléved van alapkepzes esetén. Osztatlannal ez másképp van. A neptunban is meg tudod nézni, hogy van-e még állami támogatott féléved.

Ha még is gond lenne, akkor át fognak rakni költségteritesesre.

2019. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit végeztél ?
2019. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már nem emlékszem a Neptun kódomra sem, de mindegy, mert biztos nincs maradék félévem...osztatlan egyetemre jártam.

Pótra pedig akkor vehetnek csak fel, ha sehová nem nyerek felvételt, de szerintem a 2. helyre felvesznek, csak azon gondolkodom, hogy most egy évvel később újra jelentkezzek, vagy hagyjam így...grrr nagyon mérges vagyok magamra, főleg, hogy az első helyet rontottam.

2019. febr. 20. 13:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Hiába maradt állami félév, ha az állam egy képzési szinten csak egy diplomát támogat. Egy állami alapképzés után nem lehet még egy államit csinálni, hiába maradt félév, csak mesterképzést.
2019. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, nem is ez a probléma, hanem hogy véletlenül államilag támogatott szakot írtam, költségtérítéses helyett.. Lehet teszek egy próbát az oktatási hivatalnál, de nem fűzök nagy reményeket :(
2019. febr. 20. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Júliusig még tudsz majd egy alkalommal módosítani a sorrenden.
2019. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly volt olyan opció, hogy a megjelölt államilag támogatott szakok költségtérítéses változatát is föl lehetett volna venni, a jelentkezési határidő után is. (Elképzelhető, hogy ez csak a sorrendmódosítási időszakban aktiválódik.)


"Sorrendmódosítás és a jelentkezési hely visszavonása

A jelentkezőnek az eljárás során egyetlen alkalommal van lehetősége módosítani a jelentkezéskor megadott képzések sorrendjén. Ennek során csak a jelentkezéskor megadott szakok elbírálási sorrendjén lehet változtatni, új képzés rögzítésére nincs mód (ez alól kivétel a jelentkezés határidőig megjelölt valamely jelentkezési hely másik – még meg nem jelölt – finanszírozási formájának jelentkezési sorrendbe történő felvétele)."


[link]

2019. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm! Akkor ezt mindenképpen megpróbálom! Nem tudtam,hogy a finanszírozást is módosíthatom...szuper! :D
2019. febr. 20. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!