Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme angol nyelven...

Van értelme angol nyelven elvégezni az alapszakot, ha Spanyolországban szeretnék élni a jövőben (egy ideig legalábbis)?

Figyelt kérdés

Többet érek vele, mintha magyarul tanulnám? Vagy inkább maradjak a magyarnál, és tanuljak meg más módon jól angolul? Spanyolul beszélek felsőfokon, azzal már nem lesz gondom. Gimiben spanyolul tanultam több tárgyat, és ez így elég hasznos volt nekem, ezért merült fel a kérdés. Az angolom jelenleg kb középfokú, de turizmusban szeretnék dolgozni és nem felszolgálni életem végéig, tehát ez nyilván kevés lenne.


Akik esetleg angolul tanultak egyetemen, megírnák nekem milyen tudással kerültek ki az egyetemről? Ha tényleg perfekt nyelvtudással végzek, akkor nekem megéri az a bő egymillió Ft nyelvi hozzájárulás, de ha nem ilyen jó, akkor lehet, hogy inkább magántanárra költeném.


2019. febr. 20. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

abszolút megéri, hiszen spanyolországban is követelmény az angol nyelvtudás főleg ha turizmusban akarsz dolgozni és diplomás munkát akarsz végezni.


viszont spanyol tudással akár egyedül is tudnád folytatni az angolt (én fordítva vagyok, angolbl vagyok felsőfokú, spanyolból közép, egyedül tanulom a spanyolt), hiszen az egyetemen sem fognak angol órákat tartani meg angolt tanítani, azért fizetsz, hogy angolul hallgathasd az orákat. otthon is tudsz angolul nézni, olvasni a szakoddal kapcsolatos anyagot, stb szóval én személy szerint nem adnék ki pénzt érte.

2019. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Továbbra is érdekelnek még vélemények, tapasztalatok! Akik angolul tanultak, mit gondolnak utólag: megérte vagy megbántátok? Ha nem angol nyelven végeztétek volna az egyetemet, úgy gondoljátok, el tudtátok volna érni ezt a szintet önerőből, ahol most vagytok?

2019. febr. 24. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!