Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség! Nagyon fontos...

Segítség! Nagyon fontos döntést kellene meghoznom! A Kőrösi vagy a Kodolányi érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Most írtam - január 19-én - felvételit, ami 56 pontos lett(magyar 36,matek 20). Az országos felvételi átlag 31 magyar és 19 matek lett. Mindenhova a vitt pontokból maximálisat viszek! Kitűnő voltam 5-től 8-ig. Az iskolàim sorrendje a következő:

1. DLSB

2. (III. ker.) Kőrösi Csoma Sándor Kéttannyelvű Gimnázium

3. Lóczy Lajos Kéttannyelvű Gimnázium

4. Kodolányi János Gimnázium

A lényeg az, hogy a DLSB-be nem hiszem, hogy bekerülök - sajnos- ilyen írásbelivel! A következő a Kőrösi.. Eddig nagyon szerettem volna odamenni mert második nyelvként mindenképp kínait akartam volna tanulni, de voltak olyan bunkók, hogy ma (02.20.)- miután már az iskolák sorrendjét, a jelentkezési lapot meg minden egyebet le kellett adni, elküldeni, frissítették a honlapjukat,hogy nem lehet már második idegen nyelvként tanulni a kínait. Ettől teljesen elment a kedvem, viszont még van esélyem bejutni, mert szóbelizni is behívtak+ 3 tagozatot is bejelöltem..

A pozitívum, hogy van esélyem bejutni, 5 évfolyamos oroszra és angolra is mehetnék, Budapesten lennék*3*

Negatívum, hogy maga a környezet nagyon idegen lenne, nagyon messze lennék a családomtól, a kollégium nem pont az iskola mellett van és ugye az, hogy nem tudnék kínait tanulni..

(most a Lóczy Lajost hagyjuk, mert ott minden jó) - DE! Mi van ha oda nem vesznek fel?

Szfváron marad a Kodolányi, aminek csak annyi negatívuma van, hogy olyan emberek mennek oda, akikkel én egyáltalán nem szimpatizálok, nem kedvelnek ők sem, plusz második idegen nyelvként kötelező a német(amit én személy szerint utálok:D) ámbár a pozitívum az, hogy a szüleim-ha a Kodoba járnék - rendeznének nekem egy magántanárt, aki a kínait tanítaná-,nem lenne idegen a környezet, közel vagyok a családomhoz, sokkal felszabadultabb lennék mint a Kőrösibe.

Nem tudom mi tévő legyek. Ha a Kodolányi és Kőrösi között kellene választanom, melyik érné meg nekem jobban? Sos, sürget az idő, hamarosan lehet változtatni az iskolák sorrendjén!! Kérem, valaki válaszoljon!



2019. febr. 20. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A Kodolányirol nem tudok túl sok jót mondani, ismerőseim járnak oda és nem nagy szám. Fvaron nincs túl jó híre. Nem jó a közösség és a tanítás sem túl színvonalas. A jó hír viszont, h ezzel az eredménnyel tuti felvesznek oda.

A Kőrosit nem ismerem, csak az itt olvasottak alapján tudnék véleményt formálni, de azokat a véleményeket gondolom te is olvastad.

2019. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kőrösi Csoma nem olyan kimagasló iskola, hogy érdemes lenne miatta a családodtól messze lenni ennyi idősen.
2019. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!