PTE-TTK földrajz?

Figyelt kérdés
Földrajz szakra jelentkeztem Pécsre. Azonban egyik ismerősömmel beszélgetve előjött ez a téma, hogy hova megyek tovább. S mondta, hogy ennek a szaknak kb. semmi értelme, kár volt erre jelentkezni. A tantárgyak közül a földrajz érdekel a legjobban. Tényleg olyan haszontalan ez a szak?

2019. febr. 21. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hát az álláshirdetések között ritkán látok olyat, hogy földrajzológust keresünk.
2019. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két ismerősöm végzett ezen a szakon, egyik sem diplomás munkát végez, de mindkettő csak úgy ment oda, hogy 'hát nem tudom hova menjek, a turizmus és vendéglátásra nincs meg a pontom úgyhogy fölrajzra megyek mert azzal lehet szakosodni turizmusra', ez ugye elég béna indok földrajz szakra menni...


Mindenképpen kelleni fog hozzá valami mester... valami geoinformatika vagy ilyesmi.


A földrajz szakot végzettek között van az egyik legnagyobb munkanélküliségi arány, alapszakkal nem mész semmire.

2019. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha még sem írjátok meg!, hogy lehet törölni majd a jelentkezést, ahogy változtatni is a sorrenden.

Szóval ha még sem ezt szeretnéd és biztos vagy benne, hogy felvesznek, mert meg vannak a pontjaid töröld a szakot a felvidből.

Augusztusban pedig van pótfelvételire lehetőség,ha esetleg valami más megtetszik addigra. Az viszont fizetős, ha odafelvesznek vmilyen szakra. De egy bizonyos idő után államira átkerülhetsz.

2019. febr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!