Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakdolgozat írásnak mik...

Egy szakdolgozat írásnak mik a lépései?

Figyelt kérdés
Most végeznék ebben a félévben és már csak a szakdoga maradt hátra, de totál kaotikus eddig a dolog. A témavezetőmet se nagyon tudom megérteni. Azt mondta, hogy foglalkozzak ezzel, foglalkozzak azzal és majd ha van segítségem akkor jöjjek vissza. Hát okos nem lettem, szóval kikölcsönöztem pár könyvet és azon gondolkozom, hogy át kellene mindegyiket bújni és utána írni egy vázlatot vagy már eleve a vázlattal kellene kezdenem és ahhoz könyveket keresni. De honnan tudom mi legyen a vázlat, ha még nem vagyok jártas a témakörben. Ördögi kör! Privátban megírom a téma címét. És ha a vázlat megvan utána hogy kell összeollózni az elméletet? Az önálló munka még talán menne is, mert csak kiagyalok valami nyakatekert valamit, max írok egy mobil alkalmazást a kérdéses témával releváns területre. De konkrétan, szóval: mik a szakdolgozat írásának lépései és hogyan tudnék megírni egy szakdogát 2 hónap alatt, hogy gőzöm sincs az egészről?

2019. febr. 23. 10:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
2 hónap alatt szerinte sehogy, de másnak is sikerült már, szóval biztos nem lehetetlen. Én kb. 1,5-2 évet dolgoztam rajta bsc-s koromba, a kísérlet rész volt több, az elmélet rész fél év volt. Én pl. a növényi stresszről írtam (hormonhiányos növényről volt szó), hogy hogy hat rá. Ehhez írtam egy fejezetet a növényi stresszről, egy fejezetet a konkrét sóstresszről, a növényi hormonról, amiről szó volt benne, hogy ennek hormonnak mi a feladata abban, hogy ez a stressz ne alakuljon ki. Aztán az eremdényeket írtam le és fejtettem ki.
2019. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még nem írtam szakdogát, de vannak ismerőseim, akik írtak. Ez alapján azt mondom, hogy erre a készülést (3 éves BSc esetén) 2. év végén el kell kezdeni. Kezdve a témavezető lefoglalásával. Aztán 3.-ban van egy speckós ilyen óra, amivel ezzel foglalkozol és a témavezetőd segít. A te eseted több okból is ciki. 1. Rosszul választottál témavezetőt, 2. Sokáig halasztottad a dolgot (amit jó témavezető nem enged).


Egyébkét ha esszét írtál már, akkor tudhatnád, hogy először a kutatással kell kezdeni, azaz kitalálod, hogy miről akarsz írni. Ehhez olvasol, majd elkezded írni (vázlat alapján). Ha végképp nincs ötleted, hogy miről akarsz írni, akkor a netet simán használhatod ötletforrásnak.

2019. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"2 hónap alatt szerinte sehogy, de másnak is sikerült már, szóval biztos nem lehetetlen. Én kb. 1,5-2 évet dolgoztam rajta bsc-s koromba"


Te most szívatsz? Oké, nem növénymérnök vagy orvos leszek hanem infós, de nem tudom elhinni, hogy 1,5-2 év kellene egy szakdogához, miközben másnak még az utolsó két félévében is bőven vannak tárgyai amire tanulni kell szakdoga mellett és csak én vagyok ilyen "szerencsés" helyzetben, hogy csak a szakdoga maradt.

2019. febr. 23. 12:36
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet írni 2 hónap alatt, csak az nem mindegy, hogy hány oldal kell. Nekem pl 15-20 nyelvi szakon, de akinek 50-70, na annak már neccesebb.
2019. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ráfekszel, megírhatod 2 hónap alatt is.

1. Kell, hogy elképzelésed legyen, hogy mi a téma, kb. mi a cél, hova akarsz eljutni.

2. Ehhez meg kell határozni az irodalomkutatás területét. Erről a területről kell forrásokat keresni, és irodalmazni.

A többi már a konkrét területtől függ.


Én azt mondanám, előre kell egy kb. tartalomjegyzék, ami alapján elindulsz. De az irodalmazás / kísérletezés / programírás közben talált cikkek, eredmények módosítják a tartalomjegyzéket. Szóval párhuzamosan érdemes csinálni.

2019. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Bemész az egyetem könyvtárába, és (csak úgy nagyjából) átolvasol egyet-kettőt, ami hasonló témájú, mint a tied lesz, hogy lásd, kb. hogy kell kinéznie a végeredménynek.

Aztán már sokkal könnyebb lesz elképzelni, és megtervezni is.

2019. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként kisdiploma (három év egyetem után), vagy igazi (öt év egyetem után)?
2019. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%

1. vagyok. Mondom, 1 év volt csak a kísérlet, azt nem tudod lerövidíteni. Mondjuk sokan nem írnak kísérletezős szakdogát, hanem irodalmazósat, hogy annak mi értelme azt nem tudom, olyan BTK-s szint ez nálam, de mind1. Persze, hogy vannak órák, nekem utolsó félévben is volt még vagy 10 tantrágyam a szakdoga mellett, sőt a szakdoga védés napján elötte közvetlen még vizsgáztam, nem is értem, hogy ez miben kérdés.


Én a második szakdogámat is 1 évvel elötte elkezdtem nyáron, órák és munka mellett

2019. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
7-es: A 3 éves és az 5 éves is "igazi" diploma. Kicsit le vagy maradva.
2019. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%
Igen, tudom, manapság ha valaki középiskolai tanárként végez, úgy szokta mondani, hogy három diplomája van, ha meg 20 évvel ezelőtt végzett, és pont ugyanolyan középiskolai tanári végzettséget kapott vele, akkor egyszerűen úgy szokta mondani, hogy van diplomája. És ettől a mostanában végzettek azt hiszik, hogy ők többek...
2019. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!