Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Leövey Klára Gimnázi...

Budapesti Leövey Klára Gimnázium? Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én 2018-ban felvételiztem, csakhogy a Szent István Közgazdasági Szakgimnáziumba vettek fel.. Ez egy hosszú sztori, hogy miért, de végül a NYEK-en kötöttem ki. Én nem szerettem volna ide jönni és nem is igazán érdekelt a közgáz.. Csak 1 dolgot szeretek benne; a barátaimat.

Azt gondoltam, hogy a sors akarta, hogy ide járjak stb..

De, nem szeretem a matekot.. Sőt nem is nagyon értem és nem is igazán érdekel(4-es lettem félévkor) ("nem is igazán érdekel"- tudom hogy alap, úgy értettem nem szeretnék ezzel foglalkozni a jövőben)

Igazából a dráma érdekel, ezért azt szeretném kérdezni hogy szerintetek lenne esélyem átiratkozni? (Pozítív-negatív is jöhet, mert az igazságra vagyok kíváncsi, és azzal is tisztában vagyok, hogy a Leövey erősebb a jelenlegi sulimnál, éppen ezért kérdem, hogy szerintetek lehetséges lenne-e?)

Tavaly a Leöveyt jelöltem elsőnek, és 50.voltam a drámán. Egy idő után lemondtam róla, pedig az "álomsulim" volt. De egy ismerősőm mesélte nemrég, hogy átvették a Leöveybe.(egy gyengébb iskolából, nem szeretném megnevezni)

Szóval elgondolkodtam ezen míg arra jutottam, hogy kiírom hátha kapok egy kis segítséget.

Ha esetleg lehetséges lenne, akkor szerintetek 2019.szeptemberében lenne érdemes (a 9.osztályban kezdeni) vagy 2020.félévkor?

És a drámára vagy inkább a haladó angolra?

Ha pedig úgy gondoljátok, hogy nem lehetséges, akkor nagyon szépen köszönöm a segítséget:).



2019. febr. 23. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell próbalni.
2019. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha összességében a kb 4-es átlagod megvan, szerintem meg lehet próbálni. A legnagyobb gondot az jelentheti, hogy 9-ben nagyon tele vannak az osztályok (34-35 fő is lehet némelyikben), így lehet, hogy sajnos csak mondjuk 10. osztályban vennének át, de ez nem biztos. Keressétek meg az igazgatónőt akár most is, mivel a felvettek létszáma már tiszta és ha igent mond, akkor akár már a gólyatáborba is mehetnél:) de ha most nem jön össze, biztosan el fogja mondani, hogy esetleg érdemes-e később megpróbálni. A félévi váltás macerásabb, szerintem az év végét vagy elejét fogja ajánlani.

A drámaszak önmagában nem egy nagy szám, első 2 évben van drámaórátok, amin tanár függvényében vagy magolás van ezerrel vagy mindenféle játék. Olyat még nem hallottam, hogy pl beszédtechnikát vagy konkrét színészkedést gyakoroltak volna a diákok, sokuknak elege is lett a tárgyból.

A haladó angolt ellenben mindenkitől színvonalasnak hallom. Kell egy min. B1 körüli bemeneti tudás (Solutions lila könyvével szoktak kezdeni általában), mivel nem kezdő szintről indítanak. De ha ez megvan, nem fogsz vért izzadni az elején és felveszed a tempót. A mi évfolyamunkon pl az ÖSSZES haladó angolos elérte a C1-es szintet, 2 ember kivételével mindannyian le is vizsgáztak. Szerintem ez elég szép arány :) és haladó angolosként sem kellene teljesen lemondanod a drámáról, mivel van a sulinak színjátszóköre, ahol minden évben komoly munka van, vége felé előadnak egy komplett színdarabot és ide nemcsak drámások jelentkezhetnek. Ha jó hangod van, az énekkarba is mehetsz, ők pl. minden karácsonykor templomban adnak koncertet, saját kórustáboruk is volt már.

2019. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!