Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakközépiskola érettségit...

Egy szakközépiskola érettségit+szakmát ad, egy sima gimnázium csak érettségit. Miért jelentkeznek gimibe akkor?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 09:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Pl. tovább akarnak tanulni.

Szakközépiskolában sok tantárgyat nem tanítanak végig, nem olyan szinten. Helyette szakmai tantárgyak vannak.

De az is lehet, hogy nem tudtak szakmát választani és így egy általános gimnáziumot végeznek el.

2019. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Aki gimibe jelentkezik, 90%-uknak az egyetem a cél, nem állnak meg az érettséginél.
2019. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Tovább tanulni szakközép után is lehet.

Plusz még sokan kimaradnak az egyetemről, nem fejezik be, akkor még mindig van szakmájuk, az érettségi mellett.

2019. febr. 25. 09:59
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező mondja jól. Nem is értem, az első két válaszoló honnan vette azt a sületlenséget, hogy aki gimnáziumba megy, azoknak az egyetem a cél.


Nevetséges, pont hogy fordítva van, azért mennek gimnáziumba, mert még nem tudják, merre tovább, mi érdekli őket.


Sokan ezek közül még érettségi évében sem tudják merre tovább, mert tájékozatlanok, vagy nem alakult ki kellő érdeklődés még a gimnáziumi évek alatt sem.


Ellenben szakközépiskolába (vagy most már helyesebben szakgimnáziumba) olyanok jelentkeznek, akiket már érdekli egy konkrét szakterület.

Amikor leérettségizik, utána lehet menni akár egyetemre, akár szakirányú technikumi képzésre.


De technikum után is lehet menni egyetemre, sőt sokan nem is tudják, de többlet pontot lehet kapni szakirányú okj-ra is.

2019. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem érted. Tegyük fel valaki orvos, vagy mérnök akar lenni, minek egy szakács vagy asztalos szakma? Mire megy vele az orvosin? Ellenben a biológiára, matekra nagyobb szüksége lesz a felvételinél, amihez egy gimiben jobb alapokat kap, mert ott csak az érettségi tantárgyakra koncentrálnak, ami az alapja a felsőoktatásba való bekerüléshez. Persze vannak szakkimnáziumok, amik jól jöhetnek egy-egy szaknál, de sima szakközép csak idő és energiapazarlás egy nagyobb ambiciókkal rendelkező embernek. Ha pedig az a kérdésed, hogy mi a különbség egy szakma és diplomaközött, arra a válasz a fizetés.
2019. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
3-as hol élsz te? Gimnáziumba mennek a jó tanulók, akik egyetemen akarnak továbbtanulbi, szakiskolába meg a 2-3 tanulók, akik nem lennének képesek az egyetemre. Ennyire egyszerű. A szakgimi meg nem ugyanaz, mint a szakisola.
2019. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

3: Ez nem teljesen igaz.

Én is szakközépbe jártam, biológiát 1 évig tanultunk, földrajzot 2 évit, kémiát 1 évig, fizikát 2 évig. Ha olyan helyre jelentkeztem volna, ahova ezek kellenek, akkor eléggé bajban lettem volna.

Aki pl. tudja hogy orvosira akar menni, annak nyilván ennél jóval magasabb szintű biológia oktatás kell már középiskolában is.

2019. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A jó tanulók mennek gimibe :)) Meg akik még otthon szeretnének lenni inkább munka helyett. Egyetemi végzettséggel sajnos nagyon sok a munkanélküli manapság. Az a tudat él a fiatalok között hogy ha leteszed az egyetemet, nem kell dolgoznod. Ez elég nagy tévedés. Inkább maradnak otthon és nem dolgoznak mint hogy "áron alul" menjenek munkát keresni. Ilyenkor jön a csalódás.
2019. febr. 25. 10:42
 9/29 A kérdező kommentje:
6os, nem szakiskoláról van szó hanem szakközépről ha figyelnél.
2019. febr. 25. 10:43
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
8: Ez nem igaz. Van ilyen is. De nagyon sok egyetemi végzettségű talál jó munkát. Szakközépiskolával sem könnyű munkát találni. Vannak szakmák, amikből most hiány van, festő, villanyszerelő, stb. De ezeket általában szakmunkásban tanulják és nem szakközépben. Szakközépben nagyon sok olyan szak van, mint egyetemen a büfészakok, amik semmit sem érnek.
2019. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!