Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy egyetemi tanár nem válaszol egy e-mailre?

Figyelt kérdés
Mármint egyáltalán nem.

2019. márc. 1. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Eléggé. Nagyon elfoglaltak, nem érnek rá.
2019. márc. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig 3-ból 2 visszaírt. Eddig nem rossz arány.
2019. márc. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemtől / tanszéktől / tanártól függ.

Sajnos nálunk elég gyakori:(

De vannak helyek (ahogy hallom), ahol csak elvétve fordul elő.

2019. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori.

Ha sok hallgatót tanít belefulladna a spambe, ha mindenre válaszolna.

Általában félév elején megmondják, hogy csak az évfolyam- vagy csoportfelelősök e-mailjeire válaszolnak.

Másrészt az udvariatlan, vagy pontatlan kérdéseket is törlik, mert nem fognak különböző hallgatók után nyomozni.


Ha azt akarod, hogy válaszoljon, akkor röviden, de minden lényeges adat feltüntetésével kérdezz. Megszólítás tisztelt tanár úr, ez a nevem, ez a etr vagy neptun kódom, ilyen szak ilyen évfolyam, ilyen tagozat, ilyen csoport, ez a kérdésem.


Továbbá ne kérdezz olyan kérdést amit máshonnan is megtudhatsz, vagy eleve tudnod kellene.

2019. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mekkora az egyetem. Először én egy úgymond nagy egyetemen kezdtem, ott megmondták a tanárok hogy ne tartsuk fel őket előadás után, hanem emailt írjunk nekik ha kérdés/probléma van, de azt nem mondták hogy nem fognak válaszolni... szóval még mikor passziváltattam a To se válaszolt 1 hónapig egy sima emailemre sem, sőt még a beiratkozáshoz szükséges papírjaimat se küldét vissza januárig (októberben már kérvényeztem és hetente írtam nekik ez ügyben)...

Most viszont egy "kisebb" egyetemre fogok járni és már most emaileztem pár tanárral, és nyílt napon mikor meséltem nekik ezt csak néztek, hogy ők minden előadás után az összes diákkal beszélnek,van hogy ők kérdeznem rá mi a gond stb.

2019. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakori.

A legdurvabb esetem amikor folyamatos szamonkereses oran erdemjegyem 3-as lett (azt be is irjak) erre nekem alairas megtagadva statuszt allitott be. Mondanom se kell ideges lettem. Ment a mail, valasz semmi 3 nap utan mentem a fogadoorajara ahova nem ment be. Utana mentem a tanszekvezetohoz szemelyesen.

2019. márc. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ritka szerencsére. (BME)

Eddig egyetlen ember volt aki nem válaszolt, ráadásul több emailemre sem, de arról kiderült hogy egy nagy tapló, és túl van terhelve (csak akkor meg miért nem osztanak be valaki mást arra a feladatra).

2019. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!