Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor 2020-tól fixen...

Most akkor 2020-tól fixen kötelező lesz a felsőoktatásban az emelt és a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2019. márc. 2. 00:48
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Igen. De most mintha lett volna valami ilyesmi a hírportálokon, hogy LEHETSÉGES, hogy elhalasztják a nyelvvizsga követelményt későbbre, írd be a google-ba nem emlékszem pontosan.
2019. márc. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Emelt nem lesz kötelező csal bizonyos szakokra, ahogy most is.
2019. márc. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Elvileg igen. De biztos vagyok benne, hogy vissza fognak táncolni - sajnos:(
2019. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Aki elmegy egy egyetemre alapból van nyelvvizsgája és emelt érettségije, szerintem ez olyan alap. Számunkra gimiben nem volt kérdés hogy mindenki 9-10ben letette a nyelvvizsgát aztán választott 11. osztályban 1-2 tantárgyat, amiből emeltezett.
2019. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Tudod nem csak gimiből mennek egyetemre. Mérnökire nem gimiből megy a többség. A gimiseknek általában halál a mérnöki. Oda kell alap tudás is...
2019. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az osztályomból kb 7en mentek mérnökire gimiből, és mindegyik kiemelt ösztöndíjas a legjobbak között. :)
2019. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
És ennek mi köze bármihez...?
2019. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

A legtöbb egyetemhez nem csak azért kell emelt mert csak úgy vesznek fel, hanem mert az az alap követelmény, amit tudnod kell és sok helyen most kötelező emelt nélkül is elvárják az emelt anyagot, ami szivatás mert pl az egyik egyetemre ahova jártam nem volt előírva a biosz emelt és sokan anélkül is mentek, mégis minden előadó úgy tekintette hogy mindenkinek kisujjból megy(nekem szerencsére meg is volt), akinek meg nem ment egy nagy "lyuk" volt a tudásában és mindennek 5ször utána kellett néznie. A mérnököknek is pl vegyészmérnök-kémia, biomérnök-biosz, villamosmérnök-fizika kell az emelt de akár más Pl germanisztika-német emelt, biológus-biológia emelt, bármilyen tanár-amit választ szakok emel (igaz ide egyikből is elég jelenleg), ápolónő-biosz emelt, műszaki szakokhoz-fizika, matek emelt jól jön, bár egyenlőre nem mindenhova kötelező.

Az egész annyiban fog változni(ha tényleg változik), hogy amit már az egyetemen az oktatók alapnak vesznek hogy tudod, hivatalosan is tudnod kell, mert tenned kell belőle emeltet. Aki egyetemre akar menni nemár hogy egy emeltet ne tudjon letenni, mert akkor ha csak nagyon össze nem szedi magát az egyetemen 1 vizsga se fog sikerülni, és lehet mondani hogy az emelt érettségin olyan is van 1-1 tárgyból, ami a választott egyetemen nem kell(pl egy agrár szakhoz mondjuk bioszból az emberi szervezet része), de aki jár egyetemre az tudja, hogy egyetemen is sok tárgy van, ami közvetlenül nem kapcsolódik a szakhoz mégis le kell vizsgázni belőle(és sokszor ezek a tantárgyak egyetemen a leghúzósabbak).

2019. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!