Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte ttk, matematika szakot...

Elte ttk, matematika szakot el lehet végezni, úgy, hogy nem Fazekas spec. Matekra jártam gimiben?

Figyelt kérdés
2019. márc. 3. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. Szerinted az összes matematikus a Fazekasba járt?
2019. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én még csak elsőéves vagyok, de azért nagyjából már tudok válaszolni. Nem tudom, mennyire ismered a szakot, 3 szakirány van, a legnehezebb az elméleti matematikus. Na ezt szerintem nagyon nehéz lehet nem spec. matekosként elvégezni, persze ismerek olyan embert, aki nem Fazekasos volt, mégis biztos vagyok benne, hogy neki menni fog. Szóval az igazán nagyon-nagyon(!!) tehetséges embereknél szerintem nem számít.

2016-ban én is 96%-kal emelteztem, de nem a Fazekasba jartam, és majdnem minden új volt már az első félévben. A Fazekasosok pedig bőven unták a tananyagot, mert annyival több témát érintettek már gimiben.

2019. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Még azt hozzá tenném, hogy különböző szinteken lehet felvenni a tárgyakat, és ha jól tudom, egy Fazekasos sem vette fel normálon egyiket sem. Mert ők azt már tudják. Viszont a szintek alapján döntöd el a specializációt, tehát elég meghatározó, hogy honnan jössz.
2019. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak most sikerült meglátni, hogy írtál. Köszi a választ. Esetleg tudsz ajánlani könyvet, pdf, stb, amivel már előre készűlhetnék?
2019. máj. 2. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze! Analízisből a Laczkovich féle tankönyv, algebrából Kiss Emil Bevezetés az algebrába könyve, számelméletből Freud Róbert könyve a főbb első féleves tankönyvek, és mind jól érthető szerintem:) Mindegyik fent van pdf-ben is, könnyen megtalálod őket!
2019. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!