Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lezárt gimnáziumi osztályok...

Lezárt gimnáziumi osztályok megismételhetőek e a tanuló kérésére? Például ha valaki régen tanult, de nem fejezete be a négy évet, bizonyos lezárt éveket meg lehet e ismételni a jobb eredmény miatt?

Figyelt kérdés

2019. márc. 4. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, de ha felvételihez kell, az érettségin szerzett pontokat lehet duplázni, és az érettségi ismételhető.
2019. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akik válaszoltatok, csak feltételezitek, vagy konkrétan ismeritek a közoktatási, köznevelési törvényt?
2019. márc. 4. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel már nem vagy tanköteles ezért egy gimnázium nem köteles téged felvenni egy olyan osztályba amit már egyszer kijártál. Természetesen próbálkozhatsz, de egy valamire is adó iskola nem fog a 15 évesek közé berakni egy huszonévest.
2019. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2: én ismerem. Egyedül az első osztály ismételhető bukás nélkül, szülői kérésre, illetve a 9. iskolatípus-váltás (gimi-szakgimi-szakközép) vagy szakmaváltás esetén.
2019. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Felnőttek gimnáziumára gondoltam( esti, levelező, távoktatás). Ott is lehet tanulmányokat folytatni, olyanoknak is akik korábban nappalin tanultak. Olyan személytől várok választ aki valóban ismeri az ide vonatkozó törvényt.
2019. márc. 5. 07:52
 7/8 A kérdező kommentje:
"de egy valamire is adó iskola nem fog a 15 évesek közé berakni egy huszonévest." Meg sem fordult a fejembe ilyen ostobaság!
2019. márc. 5. 07:55
 8/8 A kérdező kommentje:
"Egyedül az első osztály ismételhető bukás nélkül, szülői kérésre, illetve a 9." Igen ezt én is tudom, hogy korábban a gimnázium 9. osztályát lehetett megismételni a tanuló kérésére, de azóta többször módosították a köznevelési törvényt.
2019. márc. 5. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!