Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

BGE-PSZK-n milyen idegen nyelvek válaszhatóak és hogy működik a nyelvoktatás?

Ismerősöm nagyon rég járt oda és ezért az infók valószínűleg nem relevánsak már.

Ha jól tudom a Pénzügy és Számviteli Karon csak angol, német, francia és orosz nyelvek tanulására volt/van lehetőség. Ez igaz?

És ezek "csak" szakmai nyelvek vagy általános nyelvi kurzusok is vannak?

A Külkereskedelmi Karon nagyon sokféle nyelv van? Esetleg PSZK-sként lehet felvenni onnan is órákat?

A PSZK-n már az első évtől lehet vagy ajánlott elkezdeni idegennyelvet tanulni?

Ugye az első nyelvből amit korábban tanultunk tanácsos a szakmait, második nyelvet viszont lehet a nulláról kezdeni ott?

Azt melyik szemesztertől szokták elkezdeni?

Köszönöm!

márc. 4. 17:32  Privát üzenet  

A válaszok
A PSZK-n a beugrószint B2. Vannak kezdeményezések "kezdő" csoportokra, de nem igen preferálják. Szakmai nyelvoktás zajlik.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 7. 16:14 Privát üzenet
Amikor én jártam akkor három félév idegennyelv volt (3. szemesztertől kezdve), ebből csak az utolsó félév anyaga mondható szakmainak, de az se volt valami komoly. A megelőző két félév pedig lényegében sima nyelvoktatás egy kis üzleti szókinccsel bővítve, heti két 90 perces gyakorlat, ezenkívül van még néhány választható tárgy, amit angolul/németül is fel lehet venni és szerveznek szakmai nyelvvizsga felkészítőt, de ezért fizetni kell. Később volt lehetőség az angolosoknak németet tanulni, akár teljesen kezdő szintről, de ez a kreditkeret terhére ment és mivel nem a tanterv része, ezért nehéz összeegyeztetni mindenki órarendjével, szóval volt, hogy nem volt elegendő ember a kurzus indításához. Meg most eszembe jutott, hogy indult még kínai meg koreai nyelvtanfolyam, persze eléggé limitált létszámmal, de nem tudom, hogy ezt rendszeresen szokták-e indítani.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 18. 15:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-es:

Mikor jártál oda?

PSZK-ra, ugye?

# 3/4Időpont márc. 19. 13:03 Privát üzenet
Igen, pszk-ra, 2015-2018.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 20. 12:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek hogyan lehet legegyszerűbben nyelvet tanulni, ha nincs keretem semmilyen tanfolyamra, külön nyelvtanárra, és ha nem tudok nyelvoktatókönyvekből tanulni?
Milyen a nyelvoktatás a Corvinus Egyetemen?
Görögül tanulni Athénban?
A Bp. Kossuth Lajos Gimnázium nyelvi előkészítős angol szakán a második idegen nyelvet én választhatom ki, vagy az iskola oszt be?
Mekkora baj ha valaki nem beszél angolul?
Ha két tannyelvűben akarok tanítani történelmet idegen nyelven + magát az idegen nyelvet, ahhoz kell valamilyen plusz kurzus?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!