Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK-n milyen idegen...

BGE-PSZK-n milyen idegen nyelvek válaszhatóak és hogy működik a nyelvoktatás?

Figyelt kérdés

Ismerősöm nagyon rég járt oda és ezért az infók valószínűleg nem relevánsak már.



Ha jól tudom a Pénzügy és Számviteli Karon csak angol, német, francia és orosz nyelvek tanulására volt/van lehetőség. Ez igaz?

És ezek "csak" szakmai nyelvek vagy általános nyelvi kurzusok is vannak?


A Külkereskedelmi Karon nagyon sokféle nyelv van? Esetleg PSZK-sként lehet felvenni onnan is órákat?



A PSZK-n már az első évtől lehet vagy ajánlott elkezdeni idegennyelvet tanulni?


Ugye az első nyelvből amit korábban tanultunk tanácsos a szakmait, második nyelvet viszont lehet a nulláról kezdeni ott?

Azt melyik szemesztertől szokták elkezdeni?



Köszönöm!



2019. márc. 4. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A PSZK-n a beugrószint B2. Vannak kezdeményezések "kezdő" csoportokra, de nem igen preferálják. Szakmai nyelvoktás zajlik.
2019. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam akkor három félév idegennyelv volt (3. szemesztertől kezdve), ebből csak az utolsó félév anyaga mondható szakmainak, de az se volt valami komoly. A megelőző két félév pedig lényegében sima nyelvoktatás egy kis üzleti szókinccsel bővítve, heti két 90 perces gyakorlat, ezenkívül van még néhány választható tárgy, amit angolul/németül is fel lehet venni és szerveznek szakmai nyelvvizsga felkészítőt, de ezért fizetni kell. Később volt lehetőség az angolosoknak németet tanulni, akár teljesen kezdő szintről, de ez a kreditkeret terhére ment és mivel nem a tanterv része, ezért nehéz összeegyeztetni mindenki órarendjével, szóval volt, hogy nem volt elegendő ember a kurzus indításához. Meg most eszembe jutott, hogy indult még kínai meg koreai nyelvtanfolyam, persze eléggé limitált létszámmal, de nem tudom, hogy ezt rendszeresen szokták-e indítani.
2019. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es:

Mikor jártál oda?

PSZK-ra, ugye?

2019. márc. 19. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, pszk-ra, 2015-2018.
2019. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia en jelenleg masodeves vagyok es tul vagyok ketto angolos tantargyamon. Azt, hogy milyen nyelvet szeretnel tanulni fugg attol hogy rajtad kivul hanyan akarnak meg ugyan azt a nyelvet tanulni. Jelenleg nemet oktatas es az angol zajlik ugy hogy ez ne van epitbe a tanmenetbe, es ha van ra igeny es megfelelo letszam hogy inditanak meg egy masik nyelvu targyat. Sajnos en anno franciat akartam tanulni, de nem voltunk annyian hogy egy kulon csoport induljon. De van ingyenes nyelvtanfolyam bar nem tudkm hogy hol, de ott tobb vele keleti nyelveket tanulhatsz japantol kezdve a kinaiig.

Angolrol csak annyit mondanek hogy en csak olyan szavskat tanultam ami a gazdasaghoz kapcsolodik. Szal inkabb a szokincs az ami fontos mint a nyelvtan.

2019. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most járok PSZK-ra, első félévben nincs nyelvoktatás, portugált tudtam volna felvenni. Általában orosz, portugál, német szokott indulni, illetve most beújítottak az indonézzel, koreaival, amik el is indultak. Tudni kell, hogy most már pár fővel is elindul a nyelvoktatás, de 15 fő alatt kreditenként 10.000 Ft-ot kell fizetni
2021. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!