Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek miért kaptam...

Szerintetek miért kaptam szaktanári intőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem fogom itt senki idejét sem húzni, vázolom mi a szitu.


Jelentkeztem egy középiskolába, ahova sikeresen fel is vettek. Októberben egy kis gond adódott a kezemmel, túl sokat gépeltem, aminek a kezem nem éppen örült. Ez körülbelül 2 hétig bírtam elviselni, aztán már olyan szintű fájdalom hullámot kellett nap mint nap elviselnem, hogy én feladtam, elmentem a reumatológiára stb... Kaptam testnevelésből egész évre szóló felmentést, továbbá rendszeresen résztveszek különféle kezeléseken egészen a mai napig, hogy ne fáljon a kezem. Pár napja voltam a karolinai úton elhelyezkedő sportkorházban, ahol közölték, hogy írásgörcsöm van. Ami egy kézben elhelyezkedő ideg/izom nem megfelelő működése miatt van. Emiatt képtelen vagyok a kezemmel tóllal, vagy valamivel írni, kénytelen vagyok erre telefont használni, és abba jegyzetelni. Ám még októberben elfogadásra került az igazgató által az én sajátos nevelésű papírom, amiben leírtam hogy milyen előnyökkel szeretnék élni amiket a papírom ad. Ezek közt van ugyebár az elektronikai eszköz használat. Ami feljogosít engem arra, hogy BÁRMILYEN, de tényleg BÁRMILYEN elektronikai eszközt használhatok órán amely segít nekem a tanulásban. Ami egyébként egészen be is vált, az hogy telefonba jegyzetelek nem okozott gondot nekem a dolgozatok megírásában sem pedig a késői estei tanulásban. (Mert ugyebár én csak este tudok tanulni, akkor vagyok aktív, de ettől függetlenül ez egy nappali tagozatos osztály). A tanulmányi átlagom az eddigi 2-3 ról kapásból 4-5 re ugrott fel. A legtöbb tanár szokszó nélkül elfogadja, hogy én a telefonba vagyok kénytelen jegyzetelni, ezért még csak füzetet sem viszek. És elég hosszú ideig ez az úgynevezett programozás gyakorlat órákon is így volt. A tanár gyakorlatilag közölte velem pár hete, hogy én azt csinálhatok órán amit csak akarok, őt nem érdekli hisz amúgy is tudom a tananyagot. (html, css). Majd a mai nap, amikor is elővettem a telefont a szokásos jegyzeteléshez a tanár leordibálta a fejemet, hogy mit képzelek magamról hogy telefonozok órán...

Közöltem vele, hogy a tanórai jegyzetemet írom ide, mivel a kezemet nem tudom használni, írásgörcsi izombetegség miatt. Erre mondta, hogy "és ki engedte meg neked, hogy telefonozz órán?" erre válaszoltam neki,hogy az igazgató. Erre közölte, hogy "ó igen?? Tényleg? Akkor mutasd már meg az ellenörződet", én meg mondtam neki, hogy ez nem az ellenőrzőbe lett beírva, hisz erről az igazgató egy nyilatkozatot adott nekem és az osztályfőnöknek, hogy használhatok telefont órán. De mind ezt semmibe hagyva a programozás gyakorlat tanárom azt várta el, hogy megmutassam neki az igazgató üzenetét, ami persze nyílván nem volt nálam, de az osztályfőnöknél ott volt, ő viszont beteg volt aznap, így nem tudta megmutatni. Én meg hiába mutattam a tanáromank, hogy tényleg csak jegyzetelek a telefonba, az internet sem volt bekapcsolva, tényleg semmi. Ő azt elvette majd beírt nekem egy szaktanári intőt, amiért telefonoztam órán, és "hazudtam". Én viszont nem bírom azt, ha valaki vitázik velem, a stressztől beteg leszek és akár el is ájulhatok. Ott gyakorlatilag az üvöltéstől nekiálltam remegni mindenütt, majd szép lassan kiestem a padból, amiért ismételten rámordibált. Majd csak a két óra múlva tértem magamhoz az iskolaorvosnál.


Tehát, az igazgató feljogosított engem arra, hogy én BÁRMIKOR elővehessem az iskola területén a telefonomat, és azt használjam DE CSAK AKKOR, HA az segít nekem a tanulásban.


A programozás tanárom egyébként is azt mondta, hogy azt csinálhatok órán amit csak akarok, hisz a tananyagot én már rég tudom, ami egyébként így is van, több vállalatnak is készítek honlapokat, persze bőven több programnyelvvel és technikai tudást igénybevéve. Minden jegyem csak 5 -ös, ebből a tantárgyból. A 2x45 perces dolgozatokkal 10-15 perc alatt végzek.


Ami még furcsa volt nekem az nap az, az hogy a telefonomat tesi órán is elvették, mondván ha nem tesizek ne is tanuljak. Aminek abszolút de nem láttam értelmét, helyette nézhettem a többieket ahogyan tesiznek 45 percen keresztül, ahelyett hogy tanultam volna. (Félre ne értsétek, tesi órán baromira de nem az iskolai tananyagot tanultam volna, hisz abból jelenleg nincs mit tanulnom, minden tantárgyból 4-es és 5 -ös vagyok. Viszont szabadidőmben szívesen tanulok oroszt és franciát manapság. Jelenleg pedig angol, spanyol, német, ausztrál angolul és görögül beszélek felsőszinten.)


Az osztályfőnököm meg közölte, hogy nem érdekli őt az, hogy orvoshoz járok, az összes mulasztást amit beírtak a tanárok, ő igazolatlanná állít át. Hol ott, a kezelések után fogok csak igazolást kapni, így írja elő a törvény. Addig meg maximum a beutalómat tudom lebegtetni...



Szerintetek miért kaptam szaktanári intőt, és mi ütött a tanárokba ezen a napon? És miét pont ellenem írányult mindenkinek a bitangul erősen felesleges szigora?



Ez az iskola egyébként a Pataky István Híradásipari és Elektronikai Szakgimnáziuma.


Az értelmes és érdemleges válaszokat előre is köszönöm!

Elnézést, ha picit hosszú lett, igazán nem akarom rabolni senkinek sem az idejét.



2019. márc. 7. 17:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Engem, miért is?
2019. márc. 7. 17:41
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért volnék hülye, mert kiállok a saját igazam mellett, ám próbálok közbe válaszokat keresni, és mások véleményét is meghallgatni, hogy ezzel fejlődjek?
2019. márc. 7. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez elég érdekes, bár a őszintén szólva egyre kevésbé lepődöm meg az ilyen eseteken.

Szerintem felmehetnél az igazgatóhoz elmesélni az esetet (főleg az elsőt), hátha segít valamin.

2019. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy, ha gimnaziumba jársz már és a szüleid engedékenyebbek akkor miért nem szarod le a beírást? Az csak egy 3 szaros mondtat, ráadàsul nagyon nem jogos. Sehova nem számít, mondjad meg a tanárnak, hogy rendben írja be, nem lesz miatta rémálmod. Tényleg nem értem, mikor gimiben beírnak teljesen felesleges dolgokért. Még 6-ban meghat, és 8-ig számít, de azután hacsak nem valami komoly dolog miatt írnak be, akkor én csak röhögök.

Amúgy meg szerintem mondd meg mind a kettő tanárnak, hogy akkor kérdezzük meg az Igazgatót, hogy neki erről mi a véleménye, úgyis ől fognak beégni.

És ilyen miatt ne stresszelj, csak egy kielégületlen barom aki nem tudja felfogni, hogy te így tudsz jegyzetelni. :)

2019. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem az egész problémát. Ha már egyszer kivizsgálták a bajodat, tudják mitől vannak a görcseid, akkor miért nem műtik meg? Nonsense az egész. Azt sem értem, hogy ha jegyzetelni nem tudsz tollal, akkor telefonra hogyan írsz? Napi 8 óra gépelés sokkal megterhelőbb a kéznek, mint fogni egy tollat. Abból ítélve, hogy itt beszéled ki a problémádat, nekem az jön le, hogy nem igazán neked való az ottani közösség, mert akkor a barátaiddal beszélnéd meg ezt és nem anonym fotelszakértőkkel. :) Őszintén, magadba kellene nézned és kideríteni, hogy tulajdonképpen mi is a probléma gyökere és azt kezelni, nem pedig ezen az igazságtalanságon pampogni. Nekem azt ne mondja senki, hogy ájulásig menő stressz az normális.
2019. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

- Az ájulásig menő stresszeléseimnek családi okai vannak, az apám egyszer brutálisan megvert, ami miatt bíróságon is voltam anyámmal, stb... Továbbá velem nem szoktak üvölteni, ezért nagyon is bestresszelek, ha ilyen történik, amúgy is egy visszahúzódó ember vagyok.


- Azért nem műtik meg, mert állítólag nincs mit rajta megműteni.


- A telefonba azért tudok írni, mivel nem kell mozgatnom ott a csuklómat, és ezen kívül az ujaim nincsenek összenyomva, ellentétben a kézírásnál, ott ha írni akarok folyton mozgatnom kéne a csuklómat amire viszont nem vagyok képes, hisz ha behajlítom egyböl rángatózik a kezem össze-vissza, a kézírásom olvashatatlan.


Köszönöm a válaszokat! Sok barátom nincsen, nem igazán szoktam számítógépes játékokkal játszani, nekik meg csak ezekröl vannak témáik. Másról nem is lehet velük beszélgetni.

2019. márc. 8. 06:56
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

vacak helyzet, de csak egy félreértés. próbáld meg a másik helyzetébe is beleképzelni egy kicsit magadat és ennek figyelembevételével kommunikálni. nem elég, hogy igazad legyen, a másiknak is el kell hinnie, hogy igazad van.


ha már van egy igazgatói engedélyed a telefon jegyzetelésre használatára, akkor érdemes lenne használnod jegyzetelésre: első lépés lefotózni az engedélyt, hogy bármikor meg tudd mutatni, hogy van ilyened. ha már van egy engedélyed, akkor azt érdemes lenne minden tanárral külön-külön még az óra előtt közölni, így nem óra közben meglepetésszerűen értesül róla, előre jelezheti, ha ezt nem fogadja el, stb.

egészen máshogy jön le a tanárnak a helyzet, ha előre szólsz, megbeszélitek és tud róla, mintha rajtakap valamin, amiről ő nem tudja, hogy szabad, tehát szabályszegésnek hiszi és ekkor már csak mentegetőzésnek tűnik a sztorid - pláne, ha nem is tudod neki bizonyítani.


szerezd meg az engedélyt, fotózd le, hogy mindig nálad lehessen róla a kép és mutasd be a tanárnak az eredetit, hogy tessék, itt az engedély, amiről beszéltél. akár még bocsánatkérést is kérhetnél tőle, amiért hazugnak nevezett, de azért a leírt helyzetben te is hibás vagy, hogy nem előre jelezted, mi a helyzet. szóval szerintem inkább a szimpátiára és békés egyetértésre törekedj.

nem árt, ha azzal indítasz, hogy bocsánatot kérsz tőle, amiért előre nem jelezted, hogy van engedélyed, ezért elő szeretnéd venni az óráján a telefont. mondd el, hogy te azt hitted, hogy nem szükséges, merthát van engedélyed és azt hitted, ő is tud róla, de belátod, hogy hiba volt és jelezned kellett volna.


az osztályfőnökkel is próbáld békésen, barátságosan megbeszélni, hogy miért akarja igazolatlanra állítani, hogyan tudod elérni, hogy ne tegye? minél együttműködőbbnek éreznek téged, annál esélyesebb, hogy ők is együttműködőek lesznek veled.

a legtöbb ember nem szívesen változtatja meg a döntését és a többség nagyon nehezen látja be, hogy tévedett, vagy rossz döntést hozott. főleg nehéz elérni, hogy ezt nyilvánosság előtt tegyék meg.

minél inkább azt érzik rajtad, hogy csak akadékoskodsz, okoskodsz, tudálékoskodsz, és/vagy mentegetőzöl, annál inkább befeszülnek és arra fognak hajtani, hogy márpedig nekik legyen igazuk - akkor is, ha nem így van. sokkal jobban jársz, ha elismered, hogy nekik volt igazuk (pl. abban, h előre szólnod kellett volna, stb). és valahogyan ezzel együtt tudod elérni, hogy mégis elfogadják, amit te mondasz.


ha nagyon nem mész velük semmire, akkor meg beszélj az igazgatóval, aki az engedélyt adta neked, hogy szerezzen is érvényt az engedélyének. de ezt mindenképp inkább végső megoldásnak tartogasd, sokkal jobb, ha előbb magukkal a tanárokkal sikerül dűlőre jutnod és nem a főnökükkel próbálod helyrehozni a dolgokat. ha velük meg sem próbálsz békülni, hanem a főnökükhöz fordulsz, azzal újra kellemetlen helyzetbe hozod őket és emiatt megint be fognak feszülni és megint fogást fognak rajtad keresni. márpedig aki keres, az előbb-utóbb talál.


ha ennyire szeretsz olvasni és tanulni, akkor ajánlom, hogy olvass utána az erőszak mentes, vagy más néven asszertív kommunikációnak. nagyon sokat segíthet az ilyen és hasonló helyzetek kezelésében!

2019. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsónak üzenem.

"ha már van egy igazgatói engedélyed a telefon jegyzetelésre használatára, akkor érdemes lenne használnod jegyzetelésre: első lépés lefotózni az engedélyt, hogy bármikor meg tudd mutatni, hogy van ilyened. ha már van egy engedélyed, akkor azt érdemes lenne minden tanárral külön-külön még az óra előtt közölni, így nem óra közben meglepetésszerűen értesül róla, előre jelezheti, ha ezt nem fogadja el, stb.


egészen máshogy jön le a tanárnak a helyzet, ha előre szólsz, megbeszélitek és tud róla, mintha rajtakap valamin, amiről ő nem tudja, hogy szabad, tehát szabályszegésnek hiszi és ekkor már csak mentegetőzésnek tűnik a sztorid - pláne, ha nem is tudod neki bizonyítani.



szerezd meg az engedélyt, fotózd le, hogy mindig nálad lehessen róla a kép és mutasd be a tanárnak az eredetit, hogy tessék, itt az engedély, amiről beszéltél. akár még bocsánatkérést is kérhetnél tőle, amiért hazugnak nevezett, de azért a leírt helyzetben te is hibás vagy, hogy nem előre jelezted, mi a helyzet. szóval szerintem inkább a szimpátiára és békés egyetértésre törekedj."


Az összes tanár tudott róla, és eddig engedték is, de valami az agyukra ment, és immár egyik sem engedi, sőt gyakorlatilag szinte mindegyik tanáromnak 1 kivételével totálisan kiment a fejéből, mintha soha meg sem történt volna.


Meg, ha amúgy is közölte, hogy azt csinálhatok az órán amit csak szeretnék (jó persze, attól még figyelek), hisz eleve tudom a tananyagot, akkor meg? Már megbocsáss, de akkor ne mondjon már ilyet, ha aztán meg meggondolja magát, de erről nem informál engem.


"ha nagyon nem mész velük semmire, akkor meg beszélj az igazgatóval, aki az engedélyt adta neked, hogy szerezzen is érvényt az engedélyének."


Van, az SNI -s papíromon rajta van, az igazgató csak elfogadta, és külön engedélyezte, hogy használhatok telefont.


"minél inkább azt érzik rajtad, hogy csak akadékoskodsz, okoskodsz, tudálékoskodsz, és/vagy mentegetőzöl, annál inkább befeszülnek és arra fognak hajtani, hogy márpedig nekik legyen igazuk - akkor is, ha nem így van. sokkal jobban jársz, ha elismered, hogy nekik volt igazuk (pl. abban, h előre szólnod kellett volna, stb)"


Lett nekik szólva előre, sőt, még az osztályfőnököm is külön szólt nekik, nem csak én. Tudták jól mi a szitu, mégis letojták.


"ha ennyire szeretsz olvasni és tanulni, akkor ajánlom, hogy olvass utána az erőszak mentes, vagy más néven asszertív kommunikációnak. nagyon sokat segíthet az ilyen és hasonló helyzetek kezelésében"


Értem, nem inkább a rövidtávú és hosszúmemóriájú olvasásról kéne olvasgatnom? Mert az amit a tanárok művelnek, elég gázak. Közölve lett velük több alkalommal is, mégis minden kicseszett nap úgy figyelnek mintha az elmúlt 24 órában nem mondtam volna el tökre pontosan ugyan azt nekik...

2019. márc. 17. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!