Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mennyire van megelégedve a...

Ki mennyire van megelégedve a tanulmányi ösztöndíj összegével az egyetemén? Kíváncsi vagyok mivel nálunk úgy alakult hogy kimagasló átlaggal sem kapom meg azt amit kb. másfél nap diákmunkával megkapok.

Figyelt kérdés
Tudom nem a pénz kellene hogy motiváljon de ha megcsinálok csupa négyessel és ötössel mesteren majd 40 kreditet akkor talán nem azt várná senki sem hogy nevetséges összeggel értékelje a kedves egyetem.
2019. márc. 9. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Én nagyon elégedett vagyok az ösztöndíjammal.
2019. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok egy hű, de nehéz szakon, de tanulni kellett ahhoz, hogy szinte minden ötös legyen. Elégedett vagyok az összeggel. Sosem fogok ilyen sokat kapni szerintem.
2019. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mennyit kaptok es hol?:)
2019. márc. 9. 19:26
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
4,5-ös átlag mellett sem voltam elégedett. De nem is tartom helyesnek az ilyesfajta "ösztönzést". Tanulni a tudásért kell, pénzért meg diákmunkát kell találni. A tanulás LEHETŐSÉG, fizetést várni érte elé gáz, szerintem. (Igen, tudom, hogy a tanulás elveszi az időt a munkától, de ez az egyetem, nem tart örökké.)
2019. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azért az is gáz amit az állam az oktatásba fektet. Vagy a hallgatói önkormányzatok csípik le a részüket belőle de néha nehéz kiigazodni hogy jönnek ki az összegek.
2019. márc. 9. 20:04
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

"Vagy a hallgatói önkormányzatok csípik le"

Pontosan.

Itt van a kutya elásva, Nálad a pont. Ha nem tartozol a körbe, akkor csak szívhatod a fogad. Én elvenném tőlük ezt a jogosultságot, mert egy simlis banda.


Az pedig, hogy kinek mennyi az ösztöndíja nem releváns.

2019. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nálunk azt is eltüntették amit a kormány a szociális ösztöndíjak emelésére szánt. Ha meg írsz nekik csak terelnek meg kamu kifogásokkal hitegetnek. Az egyik ilyen volt hogy azt ígérték több lesz a tanulmányi. Erre alacsonyabb mint 10 éve volt. :D Valahol már csak nevetni tudok ezen.
2019. márc. 9. 20:20
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

"Azért az is gáz amit az állam az oktatásba fektet."


Ez demagóg duma. Magyarország többet költ oktatásra GDP-arányosan az uniós átlagnál. Ez tény. Nem a pénz hiányzik az oktatásból, hanem a források felhasználása lehetne hatékonyabb.

2019. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azért lehet sok mindent olvasni hogy merre tartunk. Meg ott a CEU ügy. Na de ne menjünk bele.


Amúgy elfogadom hogy így jártunk de vannak olyan dolgok amik furák. Ilyen pl. hogy össze vagyunk vonva egy másik szakkal. Így pedig ugye nem kell kétszer kifizetni az ösztöndíjakat a két szaknak hanem odalehet adna az egy szaknak járót két szaknak.

Mondjuk a hökösönél undorítóbb személy nem sok van a legtöbb egyetemen. Nyilván van kivétel de bolondra vesznek minket hallgatókat akik kb. csak akkor számítanak ha szavazni kellene valamelyikre. Olyankor ott kuncsorognak a folyosón de ilyen dolgok után még jobb érzés a francba elküldeni őket olyankor.

2019. márc. 9. 20:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Én 4,3-as átlagra kapok 13.000 forintot. Nem tudom, hogy ez így más egyetemekhez, szakokhoz képest kevésnek vagy soknak számít-e, viszont azért tény, hogy nem sok mindenre elég. Például ebből a kollégiumot sem tudnám kifizetni (ami havi 18.000 forint) és akkor még nem beszéltünk a többi kiadásról. Valamint azért a szociális juttatások magasabbak, aminek az arányaival szerintem van egy kis probléma. Oké, engem támogatnak a szüleim is és nem magamat kell eltartanom, illetve tényleg annak adják, aki rászorul, viszont én még mindig kissé túlzásnak tartom a különbséget.
2019. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!