Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire más a...

Egyetemen mennyire más a levelező mint a nappali oktatás? Mennyivel nehezebb? Milyen gyakran kell bejárni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegesen kevesebb az óra, valószínűleg kevesebb a lehetőség a választható tantárgyak terén. Hogy pontosan mikor kell menni, azt az adott egyetem határozza meg. Gyakori forma a hétvégi oktatás (péntek és szombat).
2019. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Általában ugyanolyan nehéz, csak nem kell órára járni. A vizsgákat sok helyen együtt tartják a nappalisoknak meg levelezősöknek.
2019. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Inkább úgy mondanám mennyivel könnyebb. Nálunk az anyag egy részét adják csak le nekik, vizsgán is rövdebb tételsoraik vannak.
2019. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Az én tapasztalatom az, hogy mivel kevesebb az óra, gyorsabban adják le az anyagot. De az elvárás ugyan az. Tehát többet kell otthon tanulni mint nappalin.
2019. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Bírom, amikor a nappalisok megmondják, hogy a levelező gyengébb.

Szerintem ezt olyan tudja megmondani, aki kipróbálta mindkettőt.

2019. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyedül kell felkészülni, ezért nehezebb. Sokszor a tételsorból kb. 5 tételhez való anyagot adott le a tanár órán, a többit oldd meg magad, olvass el hozzá 15 könyvet :) Vannak kidolgozott tételsorok, azok futnak körbe évek óta, úgyhogy baromi sok hiba van bennük :) Ha tényleg rendesen fel szeretnél készülni, az nehéz és sok idő.

Nálunk csütörtök-szombat volt, reggeltől estig, egy hónapban egyszer. De ez mindenhol más. Van, ahol csak hétvégén van, van, ahol csak hétköznap. Van, ahol egy-egy napokra kell menni. Az anyagunk ugyanaz volt, mint a nappalisoknak, a vizsgák is.

2019. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig a hónap első hétfő-kedd-szerdája volt konzultáció. Általában egy ZH-t is belepréseltünk, és végigszaladtunk az anyagon.
2019. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

E próbáltam mindkettőt és teljesen más.


Nappalin sokkal nagyobb a tananyag és magasabbak az elvárások. A közös tanulás a koliban sokat segít, Seat évfolyam felét így is kiszórták, kegyetlen vizsgálni voltak. (1995-2000-ig, Műegyetem )


Levelezőn munka mellett kozgazt végeztem. Sokkal kevesebb volt a tananyag, könnyebben voltak a vizsgák, de egyedül, munka után fáradtan tanulni, nem leányálom.


Műegyetem én volt olyan, h egy beugrót meg kellett írni 90%ra, hogy egyáltalán szobelizni engedjen a tanár, a levelező Közgázon aki már kicsit nyögött valamit a témáról, kettessel átengedték.


Szerintem nappalin sokkal több tudást lehet felszedni.

2019. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8# Most komolyan összehasonlítod a körtét az almával?

Én átmentem nappaliról levelezőre, ugyanazt várták el. Majdnem beletört a bicskám az elején. Aztán valahogy belejöttem.

2019. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!