Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtagadhatom a védőnői szűrést?

Megtagadhatom a védőnői szűrést?

Figyelt kérdés
Milyen papír kell hozzá?
2019. márc. 11. 16:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Elvileg kötelező. Ha megtagadod, szankciókat von maga után
2019. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És elvégeztethetem háziorvossal?
2019. márc. 11. 16:34
 3/23 anonim ***** válasza:

nem.

2017. január 1-én hatályba léptek azok a jogszabály módosítások, melyek alapján a szülők nem

tagadhatják meg gyermeküktől a védőnői ellátást.

A szülőknek eddig is kötelessége volt a gyermeke ellátásában közreműködő személyekkel és

szervekkel, továbbá a hatóságokkal együttműködni. [1997. évi XXXI. törvény 12.§ (4)]

Így a védőnővel, annak feladatai során a várandós és gyermekágyas anyának, a korlátozottan

cselekvőképes vagy cselekvőképtelen kiskorú szülőjének a gyermek egészséges fejlődése

érdekében együttműködési kötelezettsége van. [2015. évi CXXIII. törvény 13. § (5) ]

Az idei évtő hatályba lépett rendelkezés szerint azonban a korlátozottan cselekvőképes vagy

cselekvőképtelen kiskorú esetén a háziorvosi, házi gyermekorvosi és a védőnői egészségügyi

szolgáltatás nem utasítható vissza. [1997. évi CLIV. törvény 21.§ (1a)]

Ennek megfelelően egyéb jelzés hiányában is súlyos veszélyeztető oknak minősül, ha a gyermeket

gondozó szülő, más törvényes képviselő megtagadja az együttműködést az egészségügyi alapellátást

nyújtó szolgáltatóval – háziorvossal, házi gyermekorvossal, védőnővel - ami hatósági eljárást von

maga után. [1997. évi XXXI. törvény 130/A.§ (3)]

Emellett a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai

felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és a szűrővizsgálatok igazolásáról szóló

miniszteri rendelet szerinti, 0–18 év közötti szűrővizsgálatok kötelezőek. A szűrővizsgálatra

kötelezett kiskorú személy részvételéről a szűrővizsgálaton a gyermek szülője köteles gondoskodni

Ha e kötelezettségének a gyermek szülője nem tesz eleget, az egészségügyi államigazgatási szerv

a szűrővizsgálatot határozattal elrendeli. A szűrővizsgálatot elrendelő határozat – közegészségügyi

vagy járványügyi okból – fellebbezésre tekintet nélkül végrehajthatóvá nyilvánítható. Az

egészségügyi államigazgatási szerv a határozatot megküldi a család- és gyermekjóléti

központnak, valamint a gyámhatóságnak. [1997. évi CLIV. törvény 81. § (

2019. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De el lehet végeztetni háziorvossal nem? Aztán viszem az eredményt aznap a védőnőnek,és ott leszek helyben a vizsgálaton csak nekem elvégzik előbb.
2019. márc. 11. 16:51
 5/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, de kétlem, hogy a háziorvos egyáltalán tudja mit csinál a védőnő és lenne dokumentációja ehhez, pláne affinitásam hogy más munkáját elvégezze.
2019. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Elvileg ilyen súly magasság látás hallás meg vérnyomás kitudja. De bizonyos okokból a haziorvosommal akarom elvégeztetni. Ha iskolaorvos feladatát háziorvossal el lehet végeztetni akkor egy védőnő feladatát miert ne lehetne?
2019. márc. 11. 17:08
 7/23 anonim ***** válasza:
18%

Ha nincs anyakönyved, azt csinálsz, amit akarsz, az állam leszrja.

Ha van, akkor az államé vagy és sokminden kötelező az állami szolgáltatásokért cserébe (pl. óvodáért cserébe).

Szerintem kérdezd meg azt az intézményt most, aki előírta a védőnői szűrést, mit fogad el helyettesítőnek.

2019. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
A háziorvos például nem fog kimenni családlátogatásra
2019. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Jaj én gimnazista vagyok!!! 18 leszek áprilisban, nem babáról van szó:D hanem h én elmegyek külön háziorvoshoz
2019. márc. 11. 17:19
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Igen, látom, hogy csak nekem jött le a válaszolók közül, hogy Rólad van szó. :D :D
2019. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!