Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindigis kitűnő tanuló voltam,...

Mindigis kitűnő tanuló voltam, de az érettségi évében leromlottak a jegyeim, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt találtam ki hogy anyukámnak adom a telefonomat reggel, és amikor hazaér akkor adja vissza, így (az érettségiig) csak a tanulásra tudnék figyelni, de ez mennyire járható? Valami ötlet mit csináljak? Alapból miért lehet most ez? Azt mondta a tanárom rosszabb vagyok mint korábban és ez nagyon rosszul esett...

2019. márc. 15. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem.tudom mennyit tanultàl eddig, de nem lehet hogy amiatt van ez mert kimerültél?
2019. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Azt csak te tudod (vagy sejted) hogy miért romlottak le a jegyeid. Ennyi infóból nem tudunk megoldást adni. Úgy érzed hogy a telefonod miatt vagy rosszabb jelenleg? Ha igen, akkor végy egy kis önuralmat magadon és megint minden olyan lesz mint régen. Ez az opció könnyebb lesz, mint ha egész nap a "függőségtől" szenvednél.

(Amúgy mi a cél továbbtanulás tekintetében? Szükség van arra hogy az érettségid is kitűnő legyen? Mert ha nem, akkor inkább annak a kérdésnek kellene a megfejtését kutatnod, hogy idáig miért is voltál kitűnő.)

Otthon mennyit szoktál tanulni? Csak mert a legtöbb diák nem az órán szedi össze a tudás nagy részét, egyszeri hallás alapján szinten senki sem fogja tudni visszaadni az adott anyagot. Lehet hogy inkább az iskolai utáni tanulásban kellene keresni a hibát.

2019. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Kiégtél a tanulásban, ennyi volt. Viszlát dicső szép napok! Innentől már csak lefele vezet az út. :(((
2019. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Harmadik, ezt hogy érted??? Tapasztalatból beszélsz vagy csak trollkodsz? Ha tapasztalatból akkor írd le részletesen kérlek
2019. márc. 15. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:
És? Miért gond ez?
2019. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ötlet kiiktatni a zavaró tényezőt! Ha ott van teló melletted, mindig rápillantasz és már ki is zökkentél.


Ülj le a könyveddel távol mindentől és tűzz ki célokat adott időre. Iktass be pihenőket, de ott is tarts be az időket. Hidd el menni fog, ha régen jól tanultál, akkor tudsz tanulni!

Sok sikert az érettségihez!

2019. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!