Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek az olyan egyetemi...

Melyek az olyan egyetemi szakok, ahol tényleg azt tanítják, hogy hogyan kell az adott szakmában dolgozni?

Figyelt kérdés
Ahol nem annyira elméleti a képzés, hanem gyakorlatiasabb.

2019. márc. 15. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
orvosi pl
2019. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Üzemmérnök-informatikus Bprof.

Talán ez az egyik gyakorlatiasabb egyetemi képzés, melynek egy részét valós munkahelyen kell letölteni/végezni.

A többi informatikai szakon túl sok az elmélet és a felesleges tárgy amire nem lesz szükséged munka közben. De ez elmondható nagyjából minden magyarországi egyetemi képzésre.

2019. márc. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Bármilyen olyan szak ami duális képzésbe indul. ;)
2019. márc. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

A felsőoktatásban a "gyakorlatias" a "gyenge" szinonimája. Az egyetemi képzés elméleti alapú képzés. Azért egyetemi, és nem például szakmunkás vagy technikum.


Nehéz válaszolni a kérdésedre, mert nem egészen értem, mit szeretnél. Mindenhol tanulni kell, a jobb egyetemeken többet, a gyengébbeken kevesebbet. De ez így kevés ahhoz, hogy szakmát, szakot, foglalkozást válassz. Egyáltalán: mi érdekel?!

2019. márc. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Olyan nincs. Aki tudja csinálja, aki nem tudja tanítja. Így nincs aki neked a szakmát tudná tanítani. Fogalmuk sincs sokszor az életben hogy megy ez.


Vagy nem taníthatja neked az életet-például adóelkerülést, habár nyilván egy adótanácsadónak, könyvelönek pont ez a feladata, hogy cégnek minel kevesebb adót kelljen fizetni.

2019. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már van egy kb. teljesen használhatatlan gazdaságinformatikus diplomám egy vidéki egyetemről. Kb. azért használhatatlan, mert elméletben tanítottak sok sz*rt, de gyakorlatban kb. semmit. Az érdekelne, hogy van-e olyan egyetemi képzés, ahol tényleg a munkaerő piacra készítenek fel.
2019. márc. 16. 10:15
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kb minden szak mellett el kell járni szakmai gyakorlatra ha tanulni is szeretnél valamit.
2019. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Na ne viccelj. Nem a diploma használhatatlan, hanem neked kellene ügyesebbnek lenned. Szakmai gyakorlaton voltál?


Iratkozz be egy programozási gyorstalpalóra és tanulj meg programozni. Vannak 4-6 hónapos intenzív tanfolyamok, amelyek feltuningolnak egy junior java programozó szintre. Mivel diplomád már van, így ez tutti párosítás.


Teljesen felesleges ide újabb diplomákat szerezni.

2019. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A kötelező nyári gyakorlaton voltam, de az nem sok. A diplomám már három éves, de nem sokat dolgoztam a szakmában, belebuktam egy webfejlesztő vállalkozásba, most meg egy vidéki sufni cégnél vagyok, ahol káosz van, és egy ALDI pénztáros jobban keres nálam. Ha lesz pénzem lehet, hogy megpróbálok egy ilyen bootcamp-et.
2019. márc. 16. 10:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Amíg nincs pénzed, ess neki a freecodecamp.org-nak, illetve a Udemy-n rengeteg tanfolyam van 3000 ft/db. Például Colt Steele tanfolyamát sokan dicsérik.
2019. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!