Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemista vagyok, a csoportt...

Egyetemista vagyok, a csoporttársaim folyamatosan szekálnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok. A második szakomon kerültem olyan csoportba, ahol a többiek rendszerint beszólogatnak, megaláznak mások előtt. Próbáltam arra kérni őket, hogy fejezzék be, de nem lett eredménye. Nem tudom hogyan kezeljem a helyzetet, mert így gyomorgörccsel megyek be és sírva jövök ki órákról. Viszont ez már nem az általános suli, ahol be tudom köpni őket a szüleimnek vagy a tanárnak... Tudom hogy felnőtt létemre nem itt kellene nyafognom, de teljesen tanácstalan vagyok, mert alapból szociális fóbiám van, és ha tehetem inkább csak a sarokban gubbasztok egyedül. Így félek további beszélgetést kezdeményezni velük.

Szakot váltani nem szeretnék, mert akkor csúsznék legalább egy évet a tanulmányaimmal, és elfogynának a támogatott féléveim. Gondolkodtam azon is, hogy másik egyetemre menjek át, de az sem opció, mert a tanterv nem egyezik annyira, hogy folytatni tudjam (ergo ott is ismételnem kéne legalább 1 évet)...


2019. márc. 16. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Jézusom. Melyik egyetem ez?

Általánosban vagy középiskola első felében még megértem hogy a diákok klikkesednek stb., de az már durva hogy egyetemen is csak ennyi eszük van a hallgatóknak.

Könnyű mondani tudom, de aki egyetemista létére ekkora barom hogy másokat piszkáljon, annak biztos nincs minden rendben a fejében. Engedd el a füled mellett azzal a tudattal hogy te sokkal értékesebb vagy ennél.

Kitartás!

2019. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Szard le őket, nem kell velük beszélgetned.
2019. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen környék és egyetem lehet ez, hogy ilyen érettlenek és gyerekesek tanulnak ott.

Nálunk első naptól kezdve nagyon összetartó volt a csoport, mindenki próbált barátkozni mindenkivel és nincsenek kiközösítések. Ez a mai napig így van. Kötözködés gyanúja még csak fel sem merül.

Nagyon gyerekes egy csoport lehet a tiéd, hogy ilyen állapotok mennek, komolyan mint általános iskolában.


Próbálj meg mindenkit levegőnek nézni. Járj be előadásokra, majd fordulj ki a teremből, vissza se nézz. Kerüld a szemkontaktust, és ha lehet kerüld a figyelmet/központot. Sajnos csak ezek az opcióid maradtak ha nem akarsz szakot vagy egyetemet váltani.

Ha valaki ezek után sem akad le rólad az nagyon élettelen lehet. Mondd is meg neki, hogy nincs magának elég baja, hogy ne veled foglalkozzon?

2019. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt szeretném csinálni, de azért nem működik, mert az órák nagy része szeminárium és rengeteg csoportfeladat van, ahol együtt kell dolgozni (iskolán kívül is)...
2019. márc. 16. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg elég meglepő,hogy egy egyetemen ilyesmi történik.

Én is általában egyedül ülök,de nem cseszteti senki a másikat,csoportos feladatokkal sincs ilyen gond.


"...kerültem olyan csoportba..."

Szerintem ha szólsz az illetékesnek,ilyenkor biztos megoldható hogy másikba kerülj.

2019. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keresd fel a TOt es kérd at magad masik tanuló csoportba/tankorbe. Nem kell érte különösebb indok, meg fogjak tenni. Más lesz az orarended es lehetőleg sohasem kell többet ezeket a gyerekes embereket látnod.


Elmondod melyik szakrol van szó?

2019. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyik füleden be másik füleden ki
2019. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!