Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi gimnáziumokról? Berzsenyi, József Attila, Kölcsey Ferenc Gimnázium

Figyelt kérdés
Most kell leadni a végleges rangsort és fogalmam sincs melyik gimibe menjek. Van valami tapasztalatotok, véleményetek? Berzsenyibe az francia-angol szakot, Józsefbe az angol haladót, a spanyolt és a francia nyek-et, Kölcseybe pedig a francia kéttannyelvű tagozatot jelöltem meg. Az is számítana, hogy milyen a közösségi élet, milyen szakkörök vannak. Előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne! :)

2019. márc. 16. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Nekem Berzsenyi - József- Kölcsey lenne a sorrend.

A Berzsenyi sokkal jobb a másik kettőnél, ha ott bent vagy ne is gondolkozz a másik kettőn.

2019. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Kölcseybe járok francia-magyar kéttanra. Imádom a sulit. A nulladik kifejezetten nehéz volt, mivel az volt a nyelv alapozó. 70 jegyünk volt/félév. Nulladik végére elértük a középfokot. A közösség is és a tanárok is szuperek. Második nyelvként az angolt választottam, mivel nyolcadikban megszereztem a középfokot, így szintfelmérő döntötte el, hogy az erősebb csoportba kerültem. Mostanra elértük a felsőfokot angolból. Jövőre bejön az üzleti angol (tizedikben). Én nem sorolnám a harmadik helyre a Kölcseyt!!!
2019. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

szerintem a berzsenyit jelöld elsőnek, mert talán az a legerősebb (és ha minden igaz én is odamegyek im just saying). én utána a kölcseyt jelölném és aztán a józsefet. csak a berzsenyiről tudok mesélni, de azt is csak ismerősök véleménye alapján. nagyon sok programot szerveznek, a diákok közt elvileg rettentő jó kapcsolat van és ami azt illeti, amikor voltam bent szóbelizni, mindenki annyira szimaptikusnak tűnt, hogy minden vágyam bekerülni oda.


de egyébként azt is vedd figyelembe, hogy egyes sulikba hol vagy az ideiglenesen.

2019. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Olyan nehéz a döntés, pedig csütörtökre meg kéne hozni! Mindegyik suli nagyon tetszett, mikor nyílt napon voltam meg szóbelizni!
2019. márc. 17. 11:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem megírni, hogy most jöttünk vissza Normandiából, ugyanis cserediák programon belül lehetőség nyílt rá, hogy kiutazhassunk. Ez minden évben lesz. :-) Májusban pedig franciatábor, ami a Balcsin kerül megrendezésre. Múlt évben is szuper volt. :-)
2019. márc. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Akkor itt egy Jóskás voks is. :-) Szuper jó suli, ahol bár tanulni kell, de igyekszenek nem összenyomni. Nagyon sok tanár nem csak leadja az órát, hanem lehet tőle kérdezni ha valami érdekel, vagy nem megy. Nem köteleznek arra, hogy nyomulj minden versenyen, hogy a suli lépkedjen feljebb a listákon, de ha akarsz messzemenőkig támogatnak. A NYEK-es osztályokban jó nyelvtanárok vannak, cserediák program, tanulmányi utak, stb. A minimum követelmény amúgy a 4 éve alatt a B2, de a többi rajtad áll. A hangulat és a közeg pedig szuper. Lehet úgy tűnik, hogy ezzel csak a bizonytalanságod növeltem, hiszen a másik két suli is remek, így javaslom menj oda (hiszen kb. hasonló a bejutási pontszám ezekben a gimikben, legalábbis nincs szignifikáns különbség) ami a szívedhez és a lakóhelyedhez közelebb áll! ;-) Sok sikert!
2019. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2019. márc. 18. 14:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a berzsenyi. Milyen a közösségi élet? Mivel szerintem ezt neked kell eldönteni példák alapján, most hozok néhányat :) btw bioszkémia tagozatos vagyok a berzsenyiben. Az egyik pénteken, kb. 2 hete egy gyerek, akivel nemrég haverkodtam össze, hívott délutáni röpire (bár kötelező tesiként, vagy délutáni foglalkozásként működik röpi a suliban, ez mégis más, mert teljesen a diákok által létrehozott közösségről van szó, ami nincs is benne annyira a köztudatban), valamint az egyik barátnőm is ment, úgyhogy én is megnéztem magamnak (bár nem játszottam). Az egyik csapatban többen voltak, ezért valakik folyton kiforogtak, és ők odajöttek hozzám beszélgetni (zömében 11., 12.es srácok és lányok), ami őszintén eléggé jól esett. Nagyon sok a lehetőség ismerkedni, és ha a gólyatáborban jó csoportba kerülsz, akkor az elég előnyös lehet. Hiszen, a berzsenyiben a gólyatábort csoportokként kezdi meg mindenki, ezek nemtől és tagozattól függetlenek, általában 12 fős csoportok vannak, 4 csoportvezetővel, akik felsőbb éves diákok. Egyébként a csopvez létre komoly pályázat van, egy belső felvételi eljárás. Bárkihez bármikor odamehetsz, és számíts rá, hogy hozzád is odajönnek majd, ha egyedül vagy és mondjuk ő is. A suliban a dök illetve az idök nagyon aktív, sokszor vannak programok, nemrég volt Kontra, ami azt jelenti, hogy ketten vitatkoznak valamiről, és megpróbálnak meggyőzni téged. Aztán most lesz nonstop, ami azt jelenti, hogy bent maradunk a suliban 24 órát, és izgalmas programokkal töltjük az időt. Lesz sneakerológia óra, jön a Margaret Island, lesz nyugiszoba, sulis bajnokságok. Szakkörökről nem tudok sokat mondani, kb. minden tantárgyból van, de én egyikre sem járok. Remélem segítettem egy picit, és bocsánat az összevisszaságért. bármi kérdésed van, fordulj hozzám nyugodtan :). További szép napot, és remélem jövőre találkozunk!
2019. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, mikor ott voltam szóbelin és nyílt napon, akkor is mindenki nagyon kedves volt!
2019. márc. 19. 20:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Heló! Az előző válaszolók tökéletesen leírták a lehetőségeidet, és már egyébként is le kellett adni a listát. Ezért én csak annyit kérdeznék, hogy hogyan sikerültek a szóbelik, illetve hol hanyadik vagy nagyjából? (Hogy érzed, hova vesznek fel)
2019. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!