Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten jó református...

Budapesten jó református gimnázium? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Budapesten keresnék jó református gimnáziumot. Most 7. osztályos vagyok. Félévkor 3 négyesem volt (fizika, matematika, történelem), a többi tantárgyból ötös lettem, ehhez a tanulmányi eredményhez igazodva szeretnék egy jó, nem túl gyenge, református gimnáziumba felvételizni, ha majd eljön annak az ideje. Nem Pest megyében élek, alföldi vagyok, így innen utaznék fel, ezért lehetőleg kollégiumosat keresek. Nagyon megköszönném, ha segítenétek, nem annyira vagyok tájékozott a pesti gimnáziumokban. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 16. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Baár-Madas, Lónyay, Benkő István, ezeket nézegesd, ebben a sorrendben. Nem tudom, melyiknek van kollégiuma.
2019. márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bbmarta ***** válasza:
Baár -Madas-nak, Lónyaynak van saját kollégiuma! A Baár-Madas fényévekkel erősebb a másik kettőnél, általában az ország legerősebb 50 gimnáziumában van, idén a 29.! Én is azt a sorrendet javaslom,mint az 1.válaszoló! Lónyayban 2x voltunk felvételizni, javaslom, az írásbelit ne itt írd meg! Szóbelin nagyon kedvesek, nincs nagy túljelentkezés. Ismerősök közül sokan járnak ide, szeretik.
2019. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenben igaza van a 2. hozzászólónak. A Baár-Madasnak nagyon jó a kollégiuma is.
2019. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ezekbe szerintetek az én tanulmányi eredményemmel fel is vesznek?
2019. márc. 19. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:
A felvételidet sokat nagyobb mértékben befolyásolja a központi írásbeli. A tanulmányi eredményed (hozott pontok) kisebb mertékben számít.
2019. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lónyay x"DDD


Én 8 évet jártam oda(tavaly végeztem) mesélhetnék jót is, rosszat is, de inkább rosszat.

Tény viszont: ha viszonylag nyugisan túl akarod élni a gimnáziumi éveket, nem versenyistállóba akarsz menni, jó választás lehet. Valóban van kollégium, ingyen (viszonylag) jó wi-fi, jó "szórakozási" lehetőségek.


Az utóbbi években sokat fejlődött a gimnázium...


A "viszonylag nyugisan túl akarod élni" mondatot pedig tanulás és közösségi szempontból is értem. Mivel alapból nem egy erős gimiről beszélünk, nem volt annyira megterhelő évközben. 8 évig jártam oda, nagyon kevés olyan esetről hallottam, hogy valaki pl évet ismételt volna. (Nem azért, mert jó lenne az oktatás).


Vigyázz! Van pár olyan tanár azért, aki túl komolyan veszi a tantárgyát! Illetve olyan is, aki semmit sem ért ahhoz, amit "tanít".


Közösségi szempontból pedig azért nyugis, mert: ide nem beképzelt, ficsúr gazdagok járnak, akik kinéznek ha szegény vagy, de nincs is tele c típusúval.


Én egyébként pont egy olyan általános iskolából menekültem, ami tele volt c-kkel, na annál biztos 5000x jobb a lónyál.


18F

2019. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


Nem objektívan írtam le a gimit, bocs.

Szóval azért az a nyugis, nem versenyistálló szintű oktatás bőven elég volt ahhoz, hogy bekerüljek egy műszaki egyetemre, itt az egyetemen is valamennyire helytállok. Az utóbbi években nagyon sokat változott a tanár összetétel, nekünk 11.-dikben 3(!) matektanárunk volt pl, tehát tanárokról/követelmények súlyosságáról nem tudok neked teljesen hiteles információt adni, hiába tavaly végeztem.


Az, hogy nekem annyi év után rossz(és miért) rossz a véleményem, nem kellett volna említenem, bocsánat. Leginkább azért, mert neked ideális választás lehet a lónyál, sokféle szempontból. Vigyázz, mert lelkészi ajánlás kell. Üdv, #6-os válaszadó.

2019. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!