Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A MOME egyetem miért csak...

A MOME egyetem miért csak vizsgákat hirdet az érettségi követelmények helyére a felvin. Itt miért nem számít az érettségi. Hogy zajlik egy ilyen felvételi, mit kell ehez tudni? Tudd erről valaki valamit.

Figyelt kérdés
Engem az epitomuvesz és a formatervezo érdekelne a legjobban.

2019. márc. 16. 22:23
 1/3 anonim válasza:
100%

A művészeti sulik nagy része, talán az egésze, felvételin felvételi vizsgából, alkalmasságiból áll.


Itt megtalálod a szükséges infókat:


[link]


Ahogy nézem portfóliót kérnek. A részleteket lásd a linkelt oldalon.


Ha elakadsz abban, hogy hogyan alakíts ki portfóliót, akkor egy szaktanár segítségét kérd, vagy más már felvételizett diákot, stb.

2019. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert szerinted az hogy ötös voltál matekból meg földrajzból mennyire releváns egy olyan szakon ahol soha az életben nem fog előkerülni egyik se? Az érettségi semmilyen értékelhető tudást nem ad, aminek ott hasznát tudnád venni. Talán az irodalom és a művtöri ha azt választod, a többi nem. A rajz érettségi is egy vicc.
2019. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban az az oka amit az előző írt, azt nézik hogy a szakmában tehetséges vagy-e, van-e benned potenciál, ami meg nem a gimis meg az érettségis jegyeidből jön le, hanem portfólióból, specifikus felvételi feladatok teljesítéséből és interjúból.

Nyílt napra érdemes eljönni, ott sok hasznos infót megtudhatsz, kikérdezhetsz diákokat:) Ha gondolod írj privátot, én már túléltem a felvételit, szívesen segítek:D

De remélem nem idén jelentkeznél, mert az kb esélytelen:D

2019. márc. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!