Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BCE-n mennyire jellemző...

A BCE-n mennyire jellemző hogy elfogadják egy másik egyetemen teljesített tárgyakat?

Figyelt kérdés
Ugyanarra a szakra mennék, ugyanolyan nevű, óraszámú és kreditértékű tárgyakról van szó. (És tudom, hogy a tárgy tematikájának 75%-ának kell megegyeznie), még is mennyire kötekedő a Corvinus (ha pl. épp súrolja a megfelelő százalékot)? Van valakinek ilyesmi tapasztalata?

2019. márc. 18. 19:43
 1/5 anonim válasza:

Szerintem elfogadjál, csak ha nagyon különbözik, akkor nem...


BGE-ról mész el fogják fogadni. A

2019. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem attól függ, hogy milyen suliból mész hanem, hogy miket tanultál. Fel írni kell a tanulmányisnak és elmondani, hogy pontosan mi a szitu. Amúgy miért nem fejezed be a szakot ott ahol most vagy?
2019. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vidéki egyetemen teljesít(ett)em őket, és azért nem maradok itt, mert nem szeretem se a várost se ezt az egyetemet. Már beszéltem a BCE-n egy hölggyel az ügyben, annyit mondtak hogyha beadom az átjelentkezést és megfelelek a feltételeknek, megbecsülik hány, melyik tárgyam fogadnák el. De ha az egyik konkrét tárgyam nem fogadnák el (mivel sok másik épül rá), megcsúsznék, azt pedig nem szeretnék. Szóval, ha gyakori hogy nem fogadják el a tárgyakat más egyetemről, akkor feltehetően a BGE-re adnám be az átjelentkezésem, ott még úgy is lenne esélyem csúszás nélkül elvégezni a sgakot ha azt a konkrét tárgyam nem fogadják el. (Plusz, nem is szeretnék 1 évnyi anyagot újra tanulni, besűríteni a 3 évet 2-be (már amennyiben óra(nem)ütközés engedné egyébként)).
2019. márc. 18. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A DE tárgyait például nem szeretik elfogadni. Az épülős tárgy mi lenne? A Corvinus nics tele épülésekkel, a G karon a mikróra nem épül a makro, a matek 1-re nem épül a matek 2; az egyetlen fontos épülés az, hogy a statisztika 2 épít a statisztika 1-re ÉS a matek 2-re. A vezetői számvitel épít a számvitel alapjaira, és ezzel a lényeg meg is volt. A vidéki egyetemed épüléseit ne vedd itt figyelembe. (Ha a K karra mennél, akkor viszont nem sok esélyt adok neked, hogy érdemben elfogadjanak tárgyakat.)
2019. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
G karról van szó, PSZ szak, számvitel 1 tárgy. Nem csak 1 tárgy épül rá :D A DE tárgyait miért nem szeretik egyébként?
2019. márc. 27. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!