Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus vagy Szabó Lőrinc...

Jeljud kérdése:

Xantus vagy Szabó Lőrinc kéttannyelvű?

Figyelt kérdés

A Szabó Lőrincről alig hallani/olvasni, miért? MIlyen az iskolaélet? Mindkettőbe felvennének, de nekem fontos, hogy legyenek programok, legyen közösség, az 5 évet nemcsak túlélni szeretném, hanem tartalmasan eltölteni. Ja, és persze közben nagyon jól megtanulni angolul! Melyikben mire van esély/lehetőség?

SOS segítsetek! (Privátban is érdekel!)



2019. márc. 19. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Engem is felvettek aXantusba, de végül nem oda megyek. Annyi rosszat hallottam róla, h teljesen elment a kedvem tőle. A szóbeli sem volt szimpatikus, máshol a tanárok kedvesek voltak, úgy éreztem tényleg kíváncsiak rám. A Xantusból nagyon negatív érzésekkel jöttem ki.

Tudom, h nem pont ez volt a kérdés, de gondoltam leírom🙂

2019. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez a válasz is orientál. Valóban rengeteg rosszat is lehet olvasni a Xantusról, de jót is...A Szabó Lőrincről meg újat semmit...Minden vélemény érdekel!
2019. márc. 20. 07:57
 3/8 anonim válasza:
Mennyi pontot írtál? Én 69-et, és NAGYON remélem, hogy felvesznek a Karinthyba, de ha nem akkor nekem is ezek az isik közül kell választanom, és én is csak negatívat hallottam a Xantusról, tehát kizárásos alapon a Szabót sorolom előre.
2019. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az írásbelin kívül a szóbeli eredmény és a vitt pont is számít. Persze ezeket mindenhol máshogyan számolják. Én 66-ot írtam, de a többi max. pont. Én is nagyon sok rosszat olvastam a Xantusról, ráadásul évre évre rosszabbakat, s hiába került be most a top 100-ba, mégis a hangulatról, a tanárokról csak hanyatló a kép. Az kiderült, hogy jó fej a büfés, de azért a büfésért csak nem mennék oda?! Összesen két programról írtak egy évben, egy könyvtáros és egy sportnap. Ráadásul a honlapon elérhető programok is csak ezt a kettőt írják a kötelező megemlékezéseken, s ünnepeken kívül. Ez így nagyon kevés, márpedig iskolaélet nélkül nincs jó hangulat. Persze fontos a jó oktatás, ezért keresünk jó sulit, de itt a tanárokról is csak azt olvasni, hogy elment csomó jó tanár. Se jó hangulat, se jó oktatás, akkor tényleg minek?

Vagy van más vélemény?

2019. márc. 21. 08:56
 5/8 Basketballgirl ***** válasza:
Szia! Nem tudom hogy meg mindig erdekel e, de én szabos vagyok (8.as, de azert nagyjabol atlatom a helyzetet igy is) szoval ha barmi kerdesed van nyugodtan irj! Igazabol nalunk sincsen olyan sok iskolai program, de egyre tobb van. A tanarok tobbsege szerintem kedves es aranylag jo tanarok, az iskola egyre szebb, a bufesneni itt is aranyos:)) (az ekezetek miatt bocsanat)
2019. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia, végre valaki! Igen, nagyon jó, hogy írtál, habár most már az én sorsom az infó programon múlik, mert sorrendet módosítani már nem lehet, amit beírtam, az alapján dől el...De végre írt valaki olyan, aki oda jár, ismeri belülről is! Írok priv-ben, ha kiderül, mert millió kérdésem lenne, ha felvennének.....
2019. ápr. 12. 13:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, ha én a helyedben lennék semiképpen nem mennék a Szabóba .A másik sulit nem ismerem,de szerintem a Szabónál csak jobb lehet. Nekem ismerősöm odament és eléggé megbánta. Az igaz,hogy angolul jól megtanít,de van még mellette x tantárgy. És hiába tudsz jól angolul,ha a többi tárgyból vagy egyáltalan nem tanítanak és szó szerint elblicceli az évet a tanár vagy pedig olyan gyengén tanitanak,hogy esélyed se lesz egy normális érettségit írni. Szóval ha nem egy alibi egyetem a célod,akkor szerintem keress egy iskolát,ahol lelkiismeretesen tanítanak.
2019. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem értem, mit hallottatok ennyi rosszat a Xantusról? Csak érdekel
2021. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!