Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem vagy OKJ tanfolyam...

Egyetem vagy OKJ tanfolyam idegen nyelvű gyakorlattal? Szív vagy ész? A körülmények lent.

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket/segítségüket kérni életem eddigi legnagyobb döntésében.

18 éves vagyok, egy közgazdasági szakgimnáziumba járok. Idén érettségizem, s szeretnék tovább tanulni. Az igazság az, hogy elég jó eredményeim vannak,s hasonló esélyekkl vágok neki az érettségi vizsgáimnak is. (Ezt nem beképzeltség miatt mondtam,engem annyira nem hat meg a dolog).

Két lehetőség ál most előttem : Magyar német szakos tanár diplomát szerzek 5+1 év alatt, s csinálom azt amit egesz életemben szerettem volna havi 150 000 ert.

Vagy megyek az Audi iskolájába és 2 év alatt Okjs képzettséget szerzek, keresek havi 400 000 et? Termeszetesen a gazdaságot is szeretem,amit az Audinál tanulnák(imádok könyvelni), de gyerekkori álmom nem az íróasztali munka. A családom és barátaim minden képpen az anyagilag kedvezőbb lehetőséget részesítik előnyben, hisz "nem vesztegethetem el a tehetségem" "kitűnőként te bármi lehetsz,ami csak szeretnél " de mégis mit gondoltok mit gondolnak??



Előre is köszönöm!



2019. márc. 23. 22:53
 1/8 anonim válasza:
100%
Egyetem
2019. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Nos, kedves kérdező: én a helyedben azt csinálnám, hogy előbb elvégezném a 2 éves OKJ-t, majd utána annak tükrében tanulnék tovább. Ha utána még mindig az érdekel.


Egyébként ha némettanár akarsz lenni, nem is kell hozzá 5+1 év, mert már felsőfokú nyelvvizsgával is taníthatsz magában és az jobban is fizet, szóval fene se akarna 6 évet elcseszni az életéből azért, hogy a mai közoktatás pöcegödrében kössön ki és megutálja azt is, amit addig szeretett.

2019. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ketlem hogy az okj-sel 400ezret keresnel konyveles okj? Azt is lehet foiskolan nezz jobban utana a lehetosegeknek mert oke hogy az okj ugyanazt adja de lehet munkahelyen felredobjak akik okj-s kepzesuk van es nem diplomajuk
2019. márc. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Helyedben egyetemre mennék és valamiféle gazdasági szakot végeznék el 3 év alatt, amivel akár könyvelő is lehetsz. Így legalább megmarad az egyetem mint álom (márcsak a családnak is), mellette jobban keresel, és ha van emeltszintű nyelvvizsgád, magántanár lehetsz akár hobbiból is ha a tanítás olyan közel áll hozzád.
2019. márc. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Audi iskolájában csak az Audinál dolgozhatsz x évig, vagy ha nem, visszafizettetik veled az egész tanfolyam árát. Előre szerződést kell ilyenkor aláírni, stb.... Ezt is mérlegeld. Szóval a 2 év után muszáj lenne ott dolgoznod, nem tudnád azt csinálni, hogy meggondolod magad és mégis mész egyetemre tanulni rögtön.

Amúgy meg utolsóval egyetértek. Ha valamit el lehet végezni OKJ-val, de egyetemen is, egy komolyabb cég előnyben fogja részesíteni a diplomával rendelkezőt, mint téged. Nézz álláshirdetéseket, szinte mindegyiknél kitétel a szakírányú egyetemi vagy főiskolai diploma, nem tanfolyamon végzetteket keresnek. És a fizetés sem annyi, mintha diplomád lenne.

2019. márc. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Egy némettanár karrierje sem áll meg a havi 120 nettónál, nehogy azt hidd.


1/ A német nyelvre mindig is nagy kereslet lesz, ezért tarthatsz magánórát (én 4300 forintot fizetek óránként a tanáromnak, jár a két gyerekem is, így egyedül mi hárman havi 51,600 forintot utalunk neki – és ez csak heti összesen 3 óra tevékenységet jelent a számára + legalább 2 kollégám is jár hozzá... dugig van az órarendje... és skype-on tanít, el se kell mennie otthonról...)


2/ taníthatsz cégeknél németet (szintén óriási a kereslet); és magán nyelviskolában is


3/ egy barátnőm angol tanár volt, magán nyelviskolája volt, de megunta, és átment piackutató menedzsernek, jelenleg 1,5 millió feletti fizetésért...


4/ végezhetsz mellette szombati levelezőn kereskedelmi szakot (RENGETEGEN csinálják ezt – bemész a Corvinusra szombaton, a diákok 90%-a másik egyetemen nappali szakos), akár diákhitelből is


5/ Végül, de nem utolsósorban: ha nem azt tanulsz, amit szeretnél, egész életedben bánni fogod. Én is bölcsészként kezdtem, mint te, de 28 évesen váltottam gazdasági karrierre (igen, 28 évesen kezdtem nulláról az egészet: karriert, iskolát, mindent); és miközben pár év alatt "behoztam" a 10 év hátrányomat a kortársaimmal szemben, szerintem ma sem választanék más alapképzést, mert – ez vagyok én, furcsa karrierrel, de az lehetek aki lenni szerettem volna.

2019. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló alapvetően hibás választ adott. A Köznevelési Törvény szerint pedagógus munkakört csak pedagógus végzettséggel lehet betölteni, ez alól csak egészen kivételes esetekben és rövid időre adnak felmentést, amikor a diploma megszerzése már folyamatban van Hasonlóképpen német nyelv magánvállalkozóként való tanításához is csak némettanári diplomával adnak vállalkozói engedélyt. Egyszóval ha németet vagy magyart akarsz tanítani, akkor azt legálisan csak tanári diplomával lehet.


Az eredeti kérdésre válaszolva: ha tényleg elhivatottságot érzel a tanárkodás iránt, akkor szerintem inkább azt válaszd. Nemcsak a saját vágyaid miatt, hanem azért is, mert az embernek saját érdekein felül arra is gondolni kell, mit adhat a világnak az ittlétével, s ha az élete végén el tudja valaki mondani, hogy jobb lett a világ azáltal, hogy itt voltam ezen a világon, az nagyon pozitív érték, amiért érdemes élni, érdemes vállalni a szerényebb megélhetést. A tanári pálya alapvetően emberekért, újabb generációkért vállalt szolgálat. Az iskola pedig igazából nem munkahely a szó hagyományos értelmében, hanem szolgálati hely, ahol a jó pedagógusok nap mint nap odateszik magukat a gyerekekért. Ott nem elsősorban fizetésért vannak a jobb tanárok, hanem a lehetőségért, hogy tehessenek valamit a világért. Ha valóban tehetséges vagy szellemileg, akkor a tanárkodással sokkal többet tehetsz a világhoz, mint könyveléssel. Gondolj bele, hogy akár ezer diák életét teheted teljesebbé azzal, ha megszeretteted velük az irodalmat és a német nyelvet.


Egyszóval azt kell eldöntened, hogy az életedben inkább adni akarsz, vagy inkább kapni. Szerintem ha valak adhat, az inkább adjon, mert ez teszi igazán az életet értelmessé.

2019. márc. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt ajánlom, hogy kövesd az álmaidat és legyél magyar-német tanár. A családodnak pedig mutass meg egy olyan oldalt, ahol magán tanárok hirdetik magukat, hogy a közoktatáson felül mennyit is lehet keresni ezzel a munkával.
2019. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!