Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan juthatnék be orvosira?...

Hogyan juthatnék be orvosira? (lent a többi)

Figyelt kérdés

10.osztályos vagyok és sokáig nem érdekelt őszintén mondva az egész orvostudomány(gazdaságtudományra készültem). Ebben az évben kell fakultációt eldönteni és rájöttem, hogy az egész nem nekem való, mert én igenis orvos szeretnék lenni. Két emelt kell hozzá, bioszból és kémiából szeretnék. Az a kérdésem, hogy ez kivitelezhető lenne? 2 év alatt felkészülni,ha igen hogy? Milyen könyveket ajánlotok vagy hogyan induljak el ezen az úton? Válaszokat előre is köszönöm! :)

16/lány/nagy álmokkal


2019. márc. 27. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne kivitelezhető? 10.-es vagy, most fogsz év végén faktot választani. Felveszed szépen a kémiát és a bioszt és csinálod. Nem vagy lemaradva semmiről, nagyon is jó helyzetben vagy.

Én 21 éves vagyok és gimi után jöttem rá, hogy "hoppá, orvos akarok lenni". Én már nem tudok faktra menni, magántanárra meg nincs pénzem, mindent egyedül csinálok...

Könyvet majd a tanárod úgyis javasol, én kémiából mozaikozok, meg még párat könytárból kivettem, de azokat csak elvétve használtam, ha a mozaikosból nem találtam meg benne valamit.

Bioszból többet használok: mozaik, Nagy Etele-féle és a Biológia I-II.

Mindezek mellé jól jön az internet is.

2019. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én jogász akartam lenni egészen fakt választásig, így szüleim legnagyobb meglepődésére a bioszt és kémiát választottam.

Persze, hogy sikerülhet, sikerülni is fog! Bioszból a mozaikos könyvek jók, kémiából meg az ötösöm lesz és a Villányi összefoglaló. Meg persze legyen sárga négyjegyű függvénytáblázatod.

Én különtanárhoz is jártam. Nem feltétlen kell, de nekem nagyon sokat segített.

Sok sikert!

2019. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én biológiatanárnak készülök. A mozaikos tankönyveket ajánlom bioszból, ill. kémiából is azok a legjobbak.

Ha van kérdésed, írhatsz.

16F

2019. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!