Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon ad felmentést...

Magyarországon ad felmentést a gimnáziumi testnevelés órák alól az, ha egy tanuló esport versenyekre jár és eredményes rajtuk?

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Senkit nem érdekel, hogy mit csinál a diák a szabadidejében.
2019. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Nálunk volt tesi tagozatos osztály, a többség eredményes élsportoló volt mégis ugyanúgy tesizniük kellett.


Habár nem is értem miért pont egy élsportoló akarná kihúzni magát a tornaórák alól, de csak annyiban voltak kivételes helyzezben, hogy elengedőbbek voltak a tanárok az órai hiányzások kapcsán.

2019. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem. Ezek szerint ha valaki rendkívül ígéretes sakkozó fiatalon, semmiben se támogatja a magyar oktatás. Azért a sakkot hoztam fel példának, mert az is sportnak számít, de nem végeznek közben semmilyen megterhelő fizikai tevékenységet.

Fél évszázaddal van csak lemaradva minimum ez az oktatási rendszer.

2019. márc. 27. 22:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sakkoztam az iskolában. Versenyekre is jártam. Volt az iskolában "sakkör" délutánonként. Miért is kellett volna ezért nekem felmentést adni tesiből?
2019. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Esport?

Mégis mi köze van a videójátékoknak a sporthoz meg a tesi órádhoz?

2019. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Esport?


Mégis mi köze van a videójátékoknak a sporthoz meg a tesi órádhoz?"


Norvégiában már a központi tanterv része az esport a gimnáziumokban. A kérdésemben pedig nem írtam, hogy az összes testnevelés óra alól kéne felmentést kapnia valakinek aki eredményes sportoló. De lehet hogy neki jobb lenne ha elmehetne az utolsó két óráról (ami testnevelés) és bukfenc és futás helyett hasznosabb dologgal tölthetné az idejét.

2019. márc. 27. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Magántanulónak kell lenni és nincs is probléma.
2019. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért másnak nem lenne jobb elmenni az utolsó két óráról, hogy hasznosan töltse az idejét? Nyilván sok olyan diák van, aki nem kezdene vele semmit, de sokan vannak akik szintén le vannak terhelve valamivel, például van, aki zenével is foglalkozik mellette, annak is hasznos lenne az a 2 óra, meg úgy mindenkinek, akár pihenésre. De ez a tanterv része, senkit nem érdekel, hogy te sakkozol-e vagy sem.
2019. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Az oktatás és a profi sport külön van választva Magyarországon, a sportegyesületednek nincs beleszólása abba, hogy mit tanulsz a suliban, a suli meg nem tilthat el a sportolástól. Ha sportiskolába jársz ott gondolom egyéni elbírálásra adhat felmentést a testneveléstanár, ha pl. tudja hogy másnap meccsed lesz akkor veled nem akkor futtatja le a 12 perces felmérést, de ezek legfeljebb alkalmi felmentések lehetnek. Rendszeres felmentést csak szakorvosi vélemény alapján adnak ki, de ott is feltétel, hogy valami más gyógytesit csinálnod kell helyette.
2019. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag/törvényileg nem adhat neked felmentést az iskola a tesiórák látogatása alól ha esportoló vagy. Azért mertva LoLozásban világbajnok vagy miért is ne kéne órára járnod. Jót röhögtem a kérdéseden. Ráadásul még szídod az oktatási rendszert. Nem mondom hogy nem szar de ebben a felmentésés dologban nem neked adok igazat.
2019. márc. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!