Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti Apáczai...

Milyen a budapesti Apáczai gimnázium kollégiuma?

Figyelt kérdés

jövőre valószínűleg ott leszek koleszos és van pár megválaszolatlan kérdésem:

-mennyire rossz a szilencium/stúdium?

-milyen a menza?

-hogy vannak a kimenők, mikor lehet kimenni?

-milyen a wi-fi?

-mennyire lehetséges főzni ott?

-érdemes e bepakolni a folyosói hűtőbe,vagy kilopkodják a kaját?

-minden év első felében kötelező a tanulószoba vagy csak az első évben?

-mennyi kötelező foglalkozásra kell járni és mennyi időt vesznek igénybe?

-nem lehet nem igényelni a tanulószobát?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!



2019. márc. 28. 15:01
 1/5 anonim válasza:
Nem vagyok kolis de rettentően sok időt töltök ott szóval nagyon sokat tudok róla sztm. Azt mondják hogy nem olyan vészes a tanulószoba az időpont kicsit gázos mert 16:30-18:00ig van asszem szóval ja :/ Első félévben kötelező tanulószobára járni és ha megvan a 4.es átlag akkor tanulhatsz a szobádban de ott kell lenned ha pedig jobb az átlagod akkor kapsz egy csomó szabad napot (lehet 3-4 is) és akkor már kb bent se kell lenned szóval elég király.A lány koliban nagyon rendesek és kb mindig kiengednek ha kikérőt kérsz és megmondod hogy hova mész kivéve ha rossz az átlagod akkor nem biztos de ha jó akkor tutira elengednek szerintem heti 1-2x mindenképpen.A wi-fi nem a legjobb de szerintem elviselhető (filmet,játékot akármit inkább otthon töltsd le de lehet nézni youtubot és fb-zni instázni is lehet tehát nem olyan rossz) Lehet főzni kb akármi (evőeszközök rohadtul nincsenek mert az összes kolis bebúrja nem tudom minek meg kicsit retkes a hely de nem para :DDD szomorúú lol) Szóval ja kanalat meg villát sztm tartsd magadnál :DD a konyha egész kultúrált van mikro meg gáztűzhely stb.. tehát sztm elég sok mindent lehet főzni persze azért egy Gordon Ramsaynak nem álom az de sztm egész okés. Nem lopkodják a kaját igazából tökre meglepett hogy nagyon megbízható a suli infó előtt simán kirakjuk a cuccunkat és senki sem viszi el (persze vannak lopás esetek mint mindenhol de azért sztm ez a suli sokkal biztonságosabb mint egy csomó másik) szóval ja hűtőből nem igen szoktak lopni. Kötelező foglalkozásokra szerintem kell járni de nem vesz olyan sok időt igénybe de ez változó hetente kb 1 van ami 1-2 óra szerintem nem olyan sok de van olyan hogy színház meg dumaszínház (az rohadt jó volt jézzzusss) na mind1 szóval ha nem akarsz menni valahova és megkéred a nevelőteacheröket akkor tutira elengednek szval nem olyan vészes de szerintem egész jók a kolis programok. Szűlői kikérővel talán elmehetsz tanulószóbáról de szerintem nem igényelni nem lehet max napokat kikérni. Ennyi jutott eszembe a hátrány az h nem tudom h lány vagy fiúba mész de a lány is büdös meg a fiú is :DD ráadásul mind a 2 hely rohadt koszos de szerintem ha koliba mész ez mindenhol így lesz.. víz van mindkét helyen fürdők nem olyan gázosak nevelőtanárok jófejek( inkább lány koliról írok fiút nem annyira vágom fiú létemre egyébként lol :DDD) szóval asszem ennyiii.
2019. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszod, a lány koleszba mennék.
2019. márc. 30. 17:45
 3/5 anonim válasza:
Szia! nekem ez volt az utolsó évem az Apáczaiban illetve a koliban, életem egyik legjobb döntése volt beköltözni! A tanszoba csak 9.első félévében kötelező, illetve 4,1-es átlag alatt, fél öttől fél nyolcig, közben egy vacsora szünettel. a menza szokásos színvonalú, nem mondanám túl finomnak, de ehető. viszonylag szigorúan veszik a kimenő időket, meg hogy ott legyél a foglalkozásokon, de minden megoldható szülői kikérővel, és megértőek a tanárok. kéthetente van egy csoportfoglalkozás, de sokszor elmarad egyébként, és választanod kell egy szakkört magadnak. van kézműves, színházas/beszélgető, masszás, ilyesmik. a hűtőkben tárolt cuccokat általában mindenki békén hagyja, csak sok az átjárás sajnos a random gimis diákok között, szóval ha el is tűnik valami, akkor az nagy valószínűséggel azért van... főzni sokan szoktak, a sütő kicsit lassú, de minden használható és szoktuk is. a lánykoli elég tiszta, nagyon rendesek és közösségiek az emberek, a wifi szerintem erősebb, mint otthon, néha elmegy de egyáltalán nem rossz. szóval szerintem abszolút megéri, és jó élmény. ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj!
2019. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen neked is!
2019. jún. 16. 00:26
 5/5 anonim válasza:
Kedves válaszolók! Én úgy tájékozódtam az Apáczai weboldalán, hogyha másik fővárosi gimnáziumba járok akkor is lehetőségem van lakhatásra jelentkezni? Valaki tudna erről nekem mesélni esetleg?
2020. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!