Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy 1,5 órásak az egyetemi órák?

Figyelt kérdés

Előadások, szemináriumok egyaránt. Ti bírtok végig koncentrálni?

Máshol (pl. UK) csak 1 órásak az előadások (a gyakorlatok változóak).



2019. márc. 31. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Előadás függő, ami unalmas, abból 45 perc is sok, ami érdekes, és a tanár is jó, ott a 135 perc is "elrepül"(van pár 3 tanórás előadásom). Egyébként szerintem könnyen meg lehet szokni, és szükséges is ennyi idő egy-egy anyagrész leadásához. Cserében két előadás közt (legalábbis nálunk) 20 perc szünet van, és nem 10 perc "pisi szünet", ami arra elég, hogy wc-re elmenj, és át érj a másik előadóba, ami jó messze is lehet egy egyetemen belül.
2019. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy komolyabb témát végigvinni ennyi idö legalább kell, rövidebb idö alatt csak belekapni lehet valamibe.

Nálunk az általánosban is un. dupla órák vannak, azaz másfél órásak, a kicsik azonban bámikor kimehetnek WC-re, ha kell nekik. Talán meglepö sokaknak, de képesek figyelni ez idö alatt, viszont a dupla szünetben meg tényleg tudnak lazítani, mozogni is.

2019. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Bár én még nem vagyok egyetemen, jelenleg egy olyan művészeti intézményben tanulok, ami OKJ-t ad.

Itt van, hogy egy óra 3 és fél órás, mert a tanár heti 5 nap helyett csak hármat méltóztat dolgozni.

És nem, nem gyakorlati vagy “lézengős”, hanem tömény elmélet.

1,5 órát még simán ki lehet bírni. Ha érdekes az anyag, még ennyi idő is kevés rá, de 3 és fél óra már embertelen szerintem. Nem csoda, hogy a végére nagyjából senki nem tud koncentrálni.

2019. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Én másfél óra alatt is simán elunom magam, a legritkább esetben találom annyira érdekesnek a témát, hogy ne. A gyakorlat annyiból jobb, hogy elvégeztetnek velünk valami koncentrációt igénylő feladatot, vagy legalább interaktív módon történik az oktatás. (Nekem eddig az az óra jött be a legjobban, amelyiken a kötelező olvasmányokban leírt elméleteket vitattuk meg.)
2019. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Én örültem, mikor csak 1,5 óra volt egy előadás. Azt még végig bírtam figyelni. De az élettan, bikém stb. 3 órás volt, és szünet sem volt. Na akkor nem bírtam végig figyelni
2019. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szecessziós Vájling ***** válasza:
92%
Egy átlagos mozifilm is 90 perces - előadótól függ, hogy mennyire bírja lekötni a közönség figyelmét. Van, akinél 20 perc után unatkozik az ember, másnál 2x1,5 órát is élvezettel végig lehet hallgatni.
2019. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Az elsőéveseknek gyakran két 45 perces órát tartanak ilyenkor.
2019. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megszoktam. Kevésnek is érezném a 45 percet. Igaz, nekem már a gimiben is voltak 90 perces órák, az irodalmat, a németet és a két faktot a 0 és 1 vagy a 6 és 7. órákban tartották.

Akár középiskoláról, akár egyetemről van szó, szerintem így hatékonyabban lehet leadni egy nagyobb anyagrészt.

2019. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is voltak gimiben 2x45 perces duplanyelvórák például, aztán később a fakt is ennyi volt. Egy angol fórumon olvastam viszont, hogy ők nehezen bírnak koncentrálni a (csak) 1 órás előadás végén és ezt furcsának találtam.
2019. ápr. 1. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!