Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövő héten prezentálok, de...

Jövő héten prezentálok, de nagyon izgulós vagyok,40 ember előtt kell és ilyenkor hadarok, remeg a hangom, illetve össze vissza beszélek, van esetleg bármilyen technikátok amit használtok és bevált erre?

Figyelt kérdés
2019. márc. 31. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A prezentációdat mindenképp hangosan és állva gyakorold otthon (úgy ahogyan élesben is fog menni). Nekem ez egyetem alatt elég sokat segített. De ezen kívül csak a rutin az, ami jobban tudja oldani a dolgot.
2019. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Énszerintem praktikus azt csinálni, hogy -minél több férjen ki egyhelyre/egy oldalra, hogy ne kelljen túl sokat lapozgatni,hanem lehetőleg minél több info ott legyen a szemed előtt. (de azért ne túlzottan pici betűméretet válassz, szerintem a minimumnak azér egy 9-es legalább jó, ha megvan; mert ha túl van zsúfolva a lap, az se feltétlenül előnyös, mondjuk nyilván egymás alatt vannak a sorok, tehát követhető egyenesen, hogy hol tartasz) - tehát hogy fölírod azt is egy lapra, hogy

1. Dia: ezt tartalmazza

2. Dia: Ezt tartalmazza

3. Dia : ezt tartalmazza

Akár felírhatod a dia címszavait, vagy ha nincs sok szöveg, akkor akár az egész szöveget is, mondjuk ha sok szöveg van a dián, akkoris föl lehet írni az egész szöveget a lapra, hogy lapon is legyen meg;

és még a kivetített diáid is legyenek szerintem nem annyira feltűnő helyen megszámozva (ja és a dia sorszáma ne tűnjön úgy, mintha valamelyik kép sorszáma lenne); na és akkor tehát nem kell egyszerre két helyre figyelned; elég, ha egyszerre a kivetített dologra, vagy a papírodra figyelj. Meg egyébként időnként azt hiszem jó, hogyha ránézel a közönségre, tehát ha van kontaktod a hallgatósággal, hogy nehogy azt higgye valaki, hogy mintha csak magadnak mondanád. Tehát még azt is értékelik, ha kinézel rájuk; tehát még az is jó. És egyébként meg más is tartott már előadást, más is túlélte, neked is menni fog:) Tudod akkor "Épp nekem ne menne?" "Hát ezt bárki megtudja!" "Csak beszélni kell". Szóval ne aggódjál , csak mondjad, mintha rendesen pl négy v hat v 8 szemközt barátoknak mondanád. Ne foglalkozz vele, hogy nagy a közönség.

Vannak ilyen kövek, ilyen ásványok, amik tudják tölteni a csakráidat. A torokcsakra színe a kék, ígyhát azt a kék kövek tudják tölteni, de szerintem nem árt a többit is. Vehetsz föl akár több karkötőt is. Az ónix kő pl gyógyít, meg a rózsakvarc is tud segíteni, hogy biztos legyél önmagadban, az meg a szeretet köve; szóval ilyeneket sem ártana szerintem beszerezni. És ne izgulj, más is csinált már előadásokat , valaki naponta tart ilyet. Egyébként is, nem lehet semmi baj belőle; csak kiállsz, és elmondod.

2019. ápr. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Szal ha a papíron is fölírod a diák tartalmát, meg a dián is rajta van a sorszám, és pont gyorsan meg kell találni, és elmondani, milyen szöveg jön ahhoz a diához, tehát ezért legyen sorszám a kivetített diakockákon is, meg a papíron is. Hogy gyorsan tudjál kapcsolni, hogy "ehhez a képhez akkor most ez a szöveg következik" Szal nekem ez bevált
2019. ápr. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"

Énszerintem praktikus azt csinálni, hogy -minél több férjen ki egyhelyre/egy oldalra, hogy ne kelljen túl sokat lapozgatni,hanem lehetőleg minél több info ott legyen a szemed előtt. "


Ez a papíron vonatkozik, hogy legyen előtted nyomtatva is. :)

2019. ápr. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!