Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Hogyan birkóztatok...

Orvosisok! Hogyan birkóztatok meg az első pofonokkal, rossz ZH eredményekkel, vizsgákkal stb?

Figyelt kérdés

Első éves orvostan hallgató vagyok és leginkább olyanokhoz szól a kérdésem, akik már jártak hasonló cipőben, hogy kevesebb sikerélmény éri őket az egyetem folyamán, mint eddig. Egy kis tanácsra lenne szükségem, hogy ti, hogyan is tudtatok megbirkózni a kevésbé sikeres, sőt inkább olykor "tragikus" eredményekkel. Ilyenkor (bukó ZH) mindig azt érzem, hogy semmit nem számít az, hogy mennyit tanultam egy-egy ZH-ra meg elfognak a kételyek, hogy mi van, hogy ha ez nem is fog javulni és valójában alkalmatlan vagyok.( Bár ezek ellenére nem is csinálnék más.)

Volt aki hasonlóan nehezen szokott bele a dolgokba ? Hogyan tudtátok legyűrni a lelki sérelmeket ? Távoli szemléletből tanulási technikák vagy nem megfelelő önértékelés volt a legfőbb okozó ?



2019. ápr. 1. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ZH-n buktál, vagy több is van, ami nem sikerült? Van valami tétjük? Úgy érzed, hogy mindent megtettél tanulás terén, amit csak tudtál, ennek ellenére kaptál rossz jegyet, vagy valami miatt nem sikerült úgy készülni, ahogy szerettél/kellett volna?
2019. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én ennyire komolyan azért nem mélyedtem bele egy bukott zh okaiba. :D Az évek során valószínűleg lesz még jó pár, ha mindegyiknél ennyire megzuhansz, az nagyon nem jó.

Majd elmész a pótra, vagy még ha a pótpót-ra kerül sor, az sem a világvége.

Én előző félévben biofizikából írtam konkrétan 0 pontos zh-t (ezzel nem voltam egyedül), ott ültem még a pótpóton is, aztán meg elsőre levizsgáztam négyesre. :D

Ezek alapozó tárgyak, nem a kis zh eredmények fognak meghatározni. A vizsga, szigorlat sikerüljön jobban, és akkor meg lehet nyugodni.

2019. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, engem már szigorlatokon is értek pofonok, megalázások. Én azt tudnám tanácsolni, hogy ne foglalkozz ezekkel, csak előre nézz, akármennyire is rossz a helyzet, próbálj meg pozitívan gondolkodni, és ne hagyd, hogy bárki/bármi lehúzzon. Koncentrálj a tanulásra, és akkor előbb-utóbb, meg lesz a gyümölcse.

Nálam inkább az önértékelés volt a gond, és nem tudtam jól vizsgázni, "eladni" a tudásom. Most már azért kezdek belejönni.;) Amúgy sokszor múlik a szerencsén is, meg pl nálunk sokszor a gyakvezek is szidják a ZHkat, hogy hogyan tudnak ilyeneket kérdezni.:D


Üdv,

egy harmadéves :)

2019. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy aktuális legyek: oh my sweet summer child, you know nothing. Rengeteg kudarc fog még érni, és ér mindenkit, csak úgy tudod leküzdeni, ha csak a következő feladatra koncentrálsz. Elsőben az embert kiborítja egy bukott zh, hidd el, ez később senkit nem érdekel, illetve sokkal jobbak lesznek a tárgyak, és nem igazán fogsz bukni (ötödéves vagyok és nálunk már nem bukik kb senki). Én többször buktam korábban, csak a következőre figyelj, és ne érdekeljen, mit mondanak mások. Ha érzelmileg vigyázol magadra, nem borulsz meg akkor tudod elhinni, hogy képes vagy rá és akkor fog sikerülni. Az önértékelés és a "meg tudom csinálni" nagyon fontos, eleve így kell neki állni és így kell az időd is beosztani. Bízni kell magadban, miért ne sikerülne, ami száz másiknak sikerül? Nehogy elvegye a kedved valami nyomi első éves elméleti tárgy kudarca, nem azzal fogsz gyógyítani :)
2019. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Még így vissza olvasgatva is nagyon sokat segít!:)
2019. máj. 16. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első év sok egyetemen a "rosta" időszaka. Én a Kandóra jártam (tudom nem SOTE). Az első évben kiszórták kb. az évfolyam felét. Aki ezt kibírtra, annak még a matek szigorlat volt egy buktató. Aki ezt átvészelte, az diplomát kapott.

Szerintem ennek több értelme van:

- Ha a kudarcot rosszul tűröd, válassz más pályát (Az én szakmámban is bőven van olyan, hogy mindent megteszek és nem sikerül. Az orvosi pályán ez fájdalmasabb)

- Aki "nem bírja a tempót" az elején kihullik. A drágább képzéseket csak a reményteljes tanulók kapják meg.

- Ha az első évben nagyon belehúzol a tanulásba - annak ellenére, hogy úgy érzed nem sokat számít - mivel alapozó tárgyakról van szó később nagy segítség lesz.


Egy saját élmény: A fősulin idegen nyelvből mindenki négyest kapott. Kivéve engem, aki egy hónapot nyelvterületen dolgoztam és egy másik srácot, akinek az anyanyelve volt. Mi 3-ast. Ennyit ér az osztályzás.

2020. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!