Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor tudom meg hogy hova...

Mikor tudom meg hogy hova vettek fel? A posta az iskolához vagy házhoz hozza a levelet?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 3. 11:01
 1/3 klopusz ***** válasza:

Április 12-éig a középfokú iskolák igazgatóinak a KIFIR iskolai rangsoroló programban el kell készítenie a jelentkezők sorrendjét tartalmazó ideiglenes felvételi jegyzéket, majd azt az Oktatási Hivatal által meghatározott módon a meg kell küldenie a Hivatalnak.


Április 30-áig a középfokú iskolák az egyeztetett felvételi jegyzék alapján megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőnek, kiskorú jelentkező esetén a szülőnek, továbbá, ha a jelentkező tanulói jogviszonyban áll, az általános iskolának is. Amennyiben a jelentkező 6 vagy 8 évfolyamos gimnáziumi képzésre nyújtotta be a jelentkezését, az elutasításról nem kell az általános iskolát értesíteni. A jelentkezés elutasítása esetén az iskola igazgatójának fel kell hívnia a jelentkező és a szülő figyelmét, hogy a döntés ellen jogorvoslattal élhet.A jogorvoslati eljárást megindító kérelmet annak a középfokú iskolának a fenntartójához kell benyújtani, amelyiknek a döntésével nem ért egyet

2019. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséged
2019. ápr. 4. 22:00
 3/3 bbmarta ***** válasza:
100%
Április 23-án kapják meg a Központtól a középiskolák a listát, hogy kiket vehetnek fel. A jobb informatikai háttérrel rendelkező iskolák ezt az eredményt még aznap ki is teszik a honlapjukra és e-mailt vagy sms-t is küldhetnek. Nem minden középiskola postáz, de van, amelyik igen. Én 2 éve a legnagyobb fiamnál abban a percben, hogy felkerült az iskola honlapjára a felvettek listája, már kaptam is az e-mailt vagy 5-6 melléklettel, amiben a felvételi értesítő, valamint gólyatábori jelentkezési lap és annak programja, szükséges felszerelési lista, tankönyvigénylő lap és nyelvi szintfelmérőre vonatkozó információk voltak. Szóval elő volt ott már készítve minden! Papíron pedig kb. 1 héten belül kaptuk meg az értesítést. ( ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium)
2019. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!