Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban forrásként...

Szakdolgozatban forrásként lehet használni az RTL Klub, Házon Kívül c. egyik adását?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom témája politikai jellegű, pénzügyi számadatokra tartanék igényt. De nekem elsősorban a kisebb pártokkal való "interjúkra" lenne szükségem belőle. Idézhetek a műsorvezető és a pártvezérek közötti telefonbeszédből, vehetek ki tényként közölt dolgokat az adásból?
2019. ápr. 3. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az egyetemen biztos van általános szabályzat a szakdolgozatokra vonatkozóan. Sajnos az efféle műsorok általában nem minősülnek akkreditált forrásnak, így kicsi az esélye, hogy el fogják fogadni. Mindenesetre, egyeztess a konzulenseddel, ő hátha többet tud mondani erről.
2019. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármit használhatsz forrásként, még egy YouTube videót is. De ha elmész egy konferenciára, még az ott hallott dolgokat is használhatod forrásként. Nem csak könyveket és interneten talált cikkeket/blogokat lehet megjelölni forrásként. Akár rádiót is lehet ha hallasz egy olyat ami érdekes lehet.


Nekünk az egyetem külön adott ehhez leírásokat segítségként, hogy mi például a Harvard Referencing System-et használjuk, és ott le vannak írva ezek a dolgok, meg az is hogy miként kell megjelölni a különböző forrásokat.

2019. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ez nem megbízható forrás. Olyan, mint a wikipedia. A wikipediat sem fogadják el.
2019. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha fent van RTL Most-on az adás, akkor annak a linkjét bemásolhatod szerintem, mint forrás.
2019. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!