Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi Főiskoláról...

Nyíregyházi Főiskoláról vélemények. Tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés

Elsősorban a TTK, azon belül is a biológia szak érdekelne. Úgy hallottam, hogy az itt szerzett diplomának nincs értéke, nem lehet vele elhelyezkedni (mondjuk én az alapképzés után továbbmennék mesterre, ami egy nevesebb egyetemen van), de olyat is hallottam, hogy a felvételinél (msc) is számít, hogy valaki hol szerezte az alapdiplomát. Ez mennyire igaz? És mennyire tudják emiatt a jelentkező pontjait lehúzni? Úgy értem szándékosan, a szóbelin. Mert a diploma eredménye után járó pontokon nem tudnak változtatni, meg a pluszpontokon sem, de ott a szóbeli, ami max. 40 pontot jelent. Igazából el tudom képzelni, hogy olyan kérdéseket tesznek fel egy olyan suliból jött jelentkezőnek, aki az alapdiplomáját nem az ország legjobb iskolájában szerezte, hogy ne "tudják" felvenni. Vagy ez már paranoia nálam?


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 4. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
a TTK része szerintem kifejezetten jó, de én sem tartok sokra a nyíregyi fősulit :S pedig olyat is h hallottam h jó a felsőoktatás színvonala, igazából nem tudom, de én spec nem szeretnék oda járni.
2010. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

pedig nagyon jó, buli van meg szép csajok.

mellesleg ez is árul valamit :) [link]

2010. júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én 2008-ban ott végeztem biosz szak volt az egyik tanárim. Nem olyan könnyű amúgy, az egyik legcsúsztatósabb tantárgyak vannak ott is. Sokan csúsztak tőlünk féléveket is mert nem tudták a rá épülőt felvenni. Kemények a tanárok, de normálisak is tudnak lenni, ha látják hogy normális vagy, és szerintem még egy rendszer sem bukott abba bele, ha időnként engedékenyebbek a tanárok. Mert igazából amit követelniük kéne mondjuk Állatélettanból, azt állítom neked, hogy egy belgyógyásztól kéne elvárni. szóval jó az, utána meg mester, én majd ha tehetem ide fogok msc-re jönni majd ha lesz az tuti.
2010. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, egyik ismerősöm mesélte hogy oda járt közgazdász szakra, de számvitelből csomószor buktatták, pedig tanult... aztán átjött a Miskolci Egyetemre, ott meg elsőre meglett neki, ráadásul 4es tanuló ... utánajártam a dolgoknak:))

olyat is hallottam h egyetemet akarnak belőle csinálni (?)

én sztem azért nem vagyok oda a nyíregyi fősuliért, mert az RTL Klubbos Szakál Miki is odajárt, engem ő meg kifejezetten irritál :D

2010. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na jólvan. :D Szakál Miki. :) Most attól hogy szegény odajárt, meg hogy ő nyíregyi nehogy már ez legyen a mérvadó. Bárcsak hamarébb akarták volna egyetemmi végzetséggé nyílvánítani most többet érne a papírom. Mondjuk én ígyis gimibe tanítottam egy évet vele. :)
2010. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pedig a Szakál Miki elég mérvadó :D őt használják népszerűsítés céljából, közbe meg az ellenkezőjét érik el vele :D :))

viccet félretéve, lehet jó suli, az mondjuk biztos h sokat kell szenvedni az ott szerzett diplomáért.

2010. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, nem az összes szakon, de aki müvelődésin van az sem mondja hogy könnyű, de tudjuk, hogy az olyan szakok miatt nézik le amúgy a fősulit. Jó fej amúgy Miki, én csodálom hogy pest és nyíregy között hogy tud ennyit ingázni.
2010. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Úgy látom, hogy akkor nem a legelveszettebb suli az országban. Én meg már úgy voltam vele, hogy valószínűleg a Gábor Dénes tesója... :S

Szakál Mikit egyébként bírom.:D De nem miatta fogok erre a fősulira jelentkezni.:D

2010. júl. 5. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát azért eleve a Gábor Dénes csak bejárós fősuli, ismerősöm járt oda is, azért ég és föld a kettő. azért ennek nagy múltja van. Attól hogy a sok idióta lejáratja mert nem veszi észre hogy saját érdemeit is lealacsonyítja az már inteligencia kérdése. sok bunkója.
2010. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!