Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek tovább tanulni,...

Hova menjek tovább tanulni, mit tanuljak? (tobbi lent)

Figyelt kérdés

11.es vagyok es nem tudom hova menjek tovabb tanulni.

Budapestre szeretnek menni,az tuti.


Ami erdekel:utazas,idegen nyelvek,foldrajz,mas kulturak stb

(idegenvezeto nem szeretnek lenni)

Franciat es angolt tanulok,alapkepzesu szakon vagyok a gimiben.


A matek,fizika,kemia,biosz ezek nem nagyon mennek


Angolbol fogok majd emelt erettsegizni

a matekon kivul szerintem az osszes jol fog sikerulni

(matek talan max 3as, de ki tudja)

Foldrajz lesz az 5. tantargyam amibol erettsegizek


Romanisztika(francia) anglisztika erdekel, de ezekkel hol tudok elhelyezkedni, megeri e? Hol tudom oket tanulni?


Marketing,kereskedelem,kulkereskedelem erdekel,de nem pontosan tudom hogy mirol is szolnak. Ezeket pl angolul tanulni hol erdemes?


Az egyetem,foiskola elvegzese utan legiutaskisero szeretnek lenni par evig.Tudom, hogy gimi utan akkor rogton lehetnek az,de szeretnek valamilyen vegzettseget, mert ugye orokke nem lehetek legiutaskisero, es jobban ereznem magam ha tudnam h van a kezemben valami.


Egy cegnel tudnam magam elkepzelni, aki pl fordit,ert a marketinghez.

De az sem allna tavol tolem ha hotelben dolgoznek,utazasi irodanal,vagy egy cegnel (pl. egy gyorsettermi/ruhaval foglalkozo ceg/valamilyen multi cegnel ami magyarorszagon van pl tesco spar stb, de ezeknel is egy magasabb beosztottsagu)


Kulfoldre is mennek dolgozni


Szoval, azt szeretnem kerni, hogy segitsegetek, melyik egyetemre/foiskolara es azon is belul mely szakra erdemes mennem?

(csak budapesti intezmenyeket szeretnek)



2019. ápr. 6. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A kereskedelmi szakokhoz kell matek, azt nem tudom, hogy milyen szinten, de kell
2019. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kereskedelmi szakokon deriválás meg statisztika van, nem sok köze van a gimis matekhoz.


Nyelvszakra szinte csak akkor érdemes menni, ha tanár akarsz lenni [akár ott, egyetemen, akár középiskolában (akkor nyílván tanárszakra mész)].


A kereskedelmi szakok alapozó tárgyai nagyon hasonlóak, de nem egészen értem, hogy hogy érdekelhet valami, ha azt sem tudod, miről szólnak? Mindenesetre a BGE-n, Corvinuson van angol oktatás (ez csak azért szívás - már akinek -, mert idegen nyelvi hozzájárulást kell fizetni, amire a kötött felhasználású diákhitelt nem igényelheted, ergó saját zsebből kell és olyan 120 e/félév (vagy már több is?).

Ilyen szak pont jó a hoteles/teszkós vagy bármilyen multis elképzelésedhez, de ugyanígy fordítóként is elhelyezkedhetsz (ezeken a szakokon a követelményekben 2 szaknyelvi nyelvvizsga szerepel), viszont talán a BA (és/vagy MA) mellé érdemes lehet vagy akár szükséges is elvégezni egy szakfordítói szakirányú továbbképzést.

2019. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kereskedelem és marketing vagy a nemzetközi gazdálkodás tökéletes lenne neked, ahogy az előző is mondta, matek is kell hozzá de ha megerőlteted magad sikerülni fog az is nem vészes (mondjuk attól is függ melyik egyetemre mész, van ahol nehezebb a matek), de ez a két szak tökéletesen lefedi az elképzeléseidet.


ELTE, Corvinis, BGE ezeket nézd meg.


A légiutas kísérő az nem olyan egyszerű, az is több éves képzés és nem mindig vesznek fel embereket, ráadásul sokan jelentkeznek.

2019. máj. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 92%os matek erettsegit irtam, es a corvinuson most nehezen megy a matek, szoval...
2019. máj. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!