Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan borzasztó az...

Tényleg olyan borzasztó az ELTE olasz szaka, mint mondják?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezem, akik nem régóta járnak oda, hiszen ők tudják leginkább elmondani, hogy most milyen, illetve milyen élmény gólyának/fiatal hallgatónak lenni ott. Elég sok rosszat hallottam róla, ami megijeszt, mert ez lett volna eredetileg az A tervem, és nagyon fontos számomra az olasz nyelv... végül a portugált írtam első helyre, ezt másodiknak, PPKE olaszt harmadiknak, de valószínűleg változtatni fogok a sorrenden. Megéri az ELTE olaszt írni elsőnek? Milyen ott a nyelvfejlesztés? És mennyire elborult ötlet portugál minorra jelentkezni mellette (azt hallottam, elég nehéz bejutni)? És az olasz minorral mi a helyzet? (Azt jelölném, ha portugálra mennék végül).

És a PPKE milyen?



2019. ápr. 6. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Pázmány olasz szakon vagyok. Nyelvfejlesztést egyáltalán ne várj, 2. félévben volt nyelvfejlesztés, majd az 5-ben lesz legközelebb. Egy lány átjött az Elte olasz szakról, nem igazán ajánlotta, amikor mi akartunk váltani. Meg merem kockáztatni, hogy mióta egyetemre járok rosszabbul tudok olaszul. Ha érdekel más, akkor írj nyugodtan
2019. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En 3 felev utan dobbentem ra hogy ez egy nagy semmi ......

Borzalmas en nem ajanlom senkinek, mar csak azert vegeztem el mert nem akartam visszafizetni az allami eveket a minornpedig legalabb jo volt es volt valami haszna is. Az olasz alapszak egy nagx 0 volt, nxelvfejlesztest inkabb hagyjuk, nehany oktato fellengozssege es az a lekezeles ahogy hozzadallnak nekem baromi irritalo, ha kerdesed van a nyelvtannal kapcsolatban segitseget ne varj mert b*sznak rad szo szerint.....

Az olaszomat sem fejlesztettem tovabb , csak mikor kimentem olaszorszagba erasmusra.... a 3 ev alatt egy budos szot nem tanultam meg olaszul az egyetemen kb, az hogy a passato prossimot vettuk nyelvfejlesztesen majdnem 4 heten keresztul szerintem meg vocc. Az alapvizsgan meg persze evarjak hogy kb perfektulj beszelj, kb sz*rt se konyitasz hozza a fele megbukik, es csodalkoznak.

Az anyanyelvi lektorolok inkabb hagyjuk, 3/2 egy bunko paraszt es meg szepen fogalmaztam...

2019. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen portugal minor, nagyon nagy hajtas van , kb eselytelen bennmaradni, de tenyleg tobb idot szansz ra mint az alapszakodra.


Az olasz minor pedig meg gyatrabb mint az alapszak teszem hozza...


Ja igen minden felevben van nyelvfejlesztes de szrt se csinalsz....

2019. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ajaj:/ köszi!

És a portugál főszakról esetleg vannak infóid?

2019. ápr. 9. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a minorrol tudok nyilatkozni, de ugy tudom a portugal nem rossz, viszont hajtas van.
2019. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

En harmadeves olaszos vagyok az ELTE-n es portugal a minorom.

En szerintem a tanarok nagyon kedvesek, joszivuek es segitokeszek, 90%-ban.

A kovetelmenyek lazak altalaban. Sajnos a beszelt olasz tudasom nem sokat fejlodott.

A portugal minor az elso evben a huzosabb es azalatt dol el, hogy bekerulsz-e. De szerintem egyaltalan nem olyan nehez, aki komolyan gondolja es raadasul tud is olaszul (vagy spanyolul, franciaul) annak meg plane nem.

Szerintem egyelore mashol sem erosebb az olasz oktatasa az egyetemeken, szoval en ajanlom az Eltet: jofejek a tanarok es ha akarsz, akkor azert sok mindent meg fogsz tanulni.

Ha van meg kerdesed, irj nyugodtan:)

2019. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!