Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik részletesen egy...

GigiDiAugustino kérdése:

Hogyan zajlik részletesen egy magyar és egy töri szóbeli érettségi középszinten?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy magyarból van szóban valamilyen műnek az elemzése, meg nyelvtanból mondatelemzés, de hogy van pontosabban? Töriből adnak valami forrást, ami hasonló az ésszé forrásához? Mennyi forrást adnak? A tételek már megvannak, de mindig halogatja a tanár, hogy elmondja hogyan zajlik(mondván, hogy van idő, majd beszélünk róla). Nagyjából tudom, hogy zajlik egy szóbeli vizsga, mert tavaly előrehozottaztam angolból, de a többi tárgy nem tudom, hogy működik. Esetleg aki szakgimibe járt(szakközép) az eltudja mondani, a szakmai érettségi hogyan zajlik, pontosabban az elektronikai érettségi.
2019. ápr. 6. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarból én Csokonai a felvilágosodás korában -Az estve, Kostancinápoly, A tihanyi eckhóhoz - tételt húztam. Mondanom kellett egy rövid bevezetést, Csokonairól, a felvilágosodásról, aztán a művekről kellett beszélnem. (Kaptam szöveggyűjteményt a felkészülésnél)

Nyelvtanból pedig szintén húztam egy tételt, és azt mondtam fel. Nem volt mondatelemzés.

Töriből kihúztam a tételt, kaptam forrást, meg ott volt az atlasz. Igazából Szent Istvánt, és az államalapítást kaptam, forrás nélkül is ment volna. Sőt, nem is nagyon néztem. Ezért fogalmam sincs mennyit adnak.

2019. ápr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Töriből elmondod az adott témát. Forrás is van, azt is bele kéne szőni.

Irodalomból egy témához kapcsolódóan lesz egy kisebb tétel. Pl József Attila ésa a nő, akkor arról kell beszélni.

Nyelvtanból max akkor van mondatelemzés, ha mondatfajtákat vagy ilyemit húzol. Az adott témához van a feladat.


S persze van kidolgozási idő.

2019. ápr. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyar:

Bemész, kihúzod a tételt irodalomból és nyelvtanból, bemondod a számát-címét, leülsz valahova és elkezded egy papirra leírni ami eszedbe jut. Ez minimum 30 perc, de a csúszások miatt lehet több is.

A kidolgozás mikéntje attól függ, melyik tételt húzod. Pl ha Kosztolányi-Édes Anna akkor mondasz egy rövid bevezetést Kosztolányiról, aztán kb végig a regényről beszélsz. Ha kissé megfoghatatlanabb, pl Petőfi szerelmi lírája, akkor a kihelyezett szöveggyűjteményekből kikeresel 1-3 verset és azokon át szemlélteted a szerelmi líra legfontosabb tulajdonságait.

Nyelvtanból akkor van mondatelemzés, ha olyan a tételed. Lehet, hogy valami gyakorlati feladat nélküli elméletet kell elmondanod, vagy lehet, hogy vmi gyakorlati lesz.

Irodalomból kb 10, nyelvtanból kb 5 percet kell beszélni, a kettő között nincs szünet.

2019. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!